У Мережі росте число скарг користувачів, у яких після встановлення Windows 10 May 2020 Update почалися проблеми з інструментами для оптимізації жорстких дисків.

За словами користувачів, нова версія ОС викликає помилку, через яку інструмент «Оптимізувати диски» (Optimize Drives) належним чином не відображає статус.

“Оптимізувати диски” – це вбудований в Windows 10 інструмент для дефрагментації фрагментованих файлів і виправлення проблем з продуктивністю. За замовчуванням щотижня ОС автоматично запускає обслуговування всіх розділів, і статус можна подивитися в інтерфейсі утиліти “Оптимізувати диски”.

Як повідомляє Windows Latest, в Windows 10 May 2020 Update інструмент як і раніше допомагає виправити проблеми з продуктивністю, однак не завжди коректно відображає статус. Наприклад, утиліта може показувати, ніби сканування ніколи не проводилося, і дискам як і раніше потрібна оптимізація. В результаті адміністратори не можуть зрозуміти, чи насправді диски потрібно оптимізувати.

Так в чому ж проблема? Схоже, інструмент не зберігає дані про останню дефрагментації/оптимізації дисків і не відображає коректний статус. Результати сканування видаляються при перезавантаженні комп’ютера.

Варто ще раз підкреслити, що сам інструмент як і раніше працює і виконує всі свої функції, як в автоматичному, так і в ручному режимі.

Учасники програми внутрішнього тестування Windows Insider повідомляли Microsoft про проблему, і виробник випустив патч з виходом превью-версії Windows 10 Manganese. Ймовірно, проблема буде виправлена ​​з виходом майбутніх накопичувальних оновлень, проте невідомо, чи відбудеться це до того, як Windows 10 May 2020 Update буде доставлена ​​на всі комп’ютери.

Деякі користувачі також скаржаться на відключення синхронізації з Chrome після встановленяя нової версії Windows 10. Google відомо про проблему, і зараз вона з’ясовує її причини.

Радимо звернути увагу на поради, про які писав Cybercalm, а саме:

ОГЛЯД УСІХ ПЛАНШЕТІВ ВІД APPLE: ЯКИЙ IPAD ВАРТИЙ ВАШОЇ УВАГИ?

ЯК ЛЕГКО ПЕРЕЙТИ З ANDROID НА IOS? ІНСТРУКЦІЯ

ЯК ШУКАТИ ТА ВІДКРИВАТИ БУДЬ-ЯКІ ФАЙЛИ НА ВАШОМУ КОМП’ЮТЕРІ ЧЕРЕЗ КОМАНДНИЙ РЯДОК?

ОГЛЯД П’ЯТИ ФУНКЦІЙ ANDROID 11, ЧЕРЕЗ ЯКІ ВАРТО ОНОВИТИСЯ

ЯК ПЕРЕВІРИТИ ОПЕРАТИВНУ ПАМ’ЯТЬ НА ПОМИЛКИ ТА ВИПРАВИТИ ЇХ? – ІНСТРУКЦІЯ

Нагадаємо, в Україні розпочав роботу новий електронний сервіс check.gov.ua, який дозволяє перевіряти оплату державних послуг онлайн без надання паперових квитанцій. За допомогою сервісу можна перевіряти квитанції в електронній формі, а не надавати їх в паперовому вигляді з мокрою печаткою до відповідних державних органів.

Зауважте, 39-річний мешканець села Олешник, що на Закарпатті, розробив шкідливе програмне забезпечення для зламу екаунтів користувачів соцмереж. Придбавши програму через створений чоловіком канал у загальнодоступному месенджері, та встановивши на свій гаджет, клієнти отримували змогу зламувати мережеві екаунти користувачів соцмереж.

Також Facebook тестує нову функцію для Messenger, яка дозволяє краще захищати Ваші повідомлення від сторонніх очей. Користувачеві потрібно буде підтвердити свою особу, використовуючи Face ID, Touch ID або свій пароль, перш ніж він зможе переглянути свою папку “Вхідні”, навіть якщо телефон уже розблокований.

Окрім цього, Twitter оголосив, що видалив понад 30 000 облікових записів, які проводили державну пропаганду. Ідентифікована як така, що належить Китаю, найбільша з трьох мереж містила 23 750 облікових записів. Мережа займалася цілою низкою маніпулятивних скоординованих заходів, в основному використовуючи різні китайські мови та діалекти для поширення геополітичних наративів, сприятливих для Комуністичної партії Китаю.

До речі, останні оновлення для Windows 10 підвищують безпеку платформи, але, на жаль, вони також містять неприємні помилки, які роблять неможливим друк, викликаючи збої у принтерів. Звіти користувачів на Reddit та форумі Microsoft Answers показують, що проблема стосується різних моделей принтерів HP, Canon, Panasonic, Brother та Ricoh.