Microsoft почала розгортання оновлення для операційної системи Windows 10, яке назавжди видалить Adobe Flash Player. Патч KB4577586 входить в набір накопичувальних оновлень, випущених на початку лютого 2021 року і призначений для версій Windows 10 20H2, 2004 і старше.

Хоча оновлення KB4577586 і представляється, як опціональне, воно завантажується автоматично, коли користувач натискає кнопку “Перевірити наявність оновлень” в “Центрі оновлень Windows”. Цей патч стане останнім прощанням з Adobe Flash Player для всіх версій операційної системи і буде поширений через служби Windows Update для більшого числа користувачів протягом наступних кількох тижнів.

Також варто відзначити, що нове оновлення Windows 10 не можна “видалити”, і користувач не зможе відновити підтримку Flash Player. Microsoft також підтвердила, що деякі компоненти Flash можуть як і раніше перебувати на комп’ютерній системі користувача завдяки стороннім додаткам. Патч призначений тільки для видалення Flash Player, встановленого Microsoft, і не вплине на будь-які версії програмного забезпечення, які були встановлені вручну.

Радимо звернути увагу на поради, про які писав Cybercalm, а саме:

Як не стати жертвою кіберзлочину, якщо працюєш вдома? ПОРАДИ

Що таке спуфінг і як запобігти атаці? ПОРАДИ

Чи варто користуватися WhatsApp? П’ять правил безпеки від найбільш розшукуваного хакера світу

Як перенести бесіди з WhatsApp у Telegram на Android? – ІНСТРУКЦІЯ

Як перенести історію чату з WhatsApp у Telegram для iPhone? – ІНСТРУКЦІЯ

Як змінити на Android обліковий запис Google за замовчуванням? – ІНСТРУКЦІЯ

Як дізнатися, які дані Google знає про Вас і видалити їх? – ІНСТРУКЦІЯ

Діяльність одного з найбільших у світі фішингових сервісів для атак на фінансові установи різних країн припинили правоохоронці. Від фішингових атак цього сервісу, який створив та адміністрував 39-річний мешканець Тернопільщини, постраждали 11 країн світу.

Досліднику у галузі кібербезпеки вдалося зламати внутрішні системи понад 35 найбільших компаній, серед яких були Microsoft, Apple, PayPal, Shopify, Netflix, Yelp, Tesla та Uber. У цьому фахівцеві допомогла нова атака на ланцюжок поставок софту.

Для обходу захисних поштових шлюзів і фільтрів автори адресних фішингових листів використовують новаторський спосіб приховування шкідливого вмісту сторінки. Теги JavaScript, впроваджувані в HTML-код, шифруються з використанням азбуки Морзе.

Нове сімейство програм-вимагачів під назвою Vovalex поширюється через піратський софт, замаскований під популярні утиліти для Windows – наприклад, CCleaner. Одна цей шифрувальник має певну особливість, що відрізняє його від інших “шкідників” подібного класу.