Європейська організація з захисту прав споживачів (BEUC) подала скаргу до Європейської комісії на сервіс TikTok за порушення прав споживачів в ЄС і незабезпечення захисту дітей від прихованої реклами і неприйнятного контенту.

На думку експертів комісії, TikTok не захищає дітей і підлітків від прихованої реклами і потенційно небезпечного контенту на своїй платформі. Маркетингові пропозиції TikTok компаніям, що бажають розміщувати рекламу в додатку, сприяють поширенню практик прихованого маркетингу. Наприклад, користувачів спонукають брати участь в конкурсах з використанням фірмових хештегів, де їм пропонується створювати контент для конкретних продуктів. Оскільки подібні челенджі запускають інфлюенсери, справжні комерційні мотиви часто ховаються від користувачів.

Деякі пункти з умов користування сервісом є несправедливими. Вони незрозумілі, двозначні і вигідні TikTok на шкоду його користувачам. Умови щодо авторських прав також несправедливі, оскільки дають сервісу безвідкличне право використовувати, поширювати і відтворювати відео, опубліковані користувачами, без винагороди.

Методи обробки персональних даних користувачів TikTok також вводять в оману. Як зазначає BEUC, сервіс чітко не інформує своїх користувачів, особливо в доступній для дітей і підлітків формі, про те, які персональні дані збираються, з якою метою і з яких законних причин. Однак ця інформація важлива для користувачів Tik Tok.

Радимо звернути увагу на поради, про які писав Cybercalm, а саме:

Як не стати жертвою кіберзлочину, якщо працюєш вдома? ПОРАДИ

Що таке спуфінг і як запобігти атаці? ПОРАДИ

Чи варто користуватися WhatsApp? П’ять правил безпеки від найбільш розшукуваного хакера світу

Як перенести бесіди з WhatsApp у Telegram на Android? – ІНСТРУКЦІЯ

Як перенести історію чату з WhatsApp у Telegram для iPhone? – ІНСТРУКЦІЯ

Як змінити на Android обліковий запис Google за замовчуванням? – ІНСТРУКЦІЯ

Як дізнатися, які дані Google знає про Вас і видалити їх? – ІНСТРУКЦІЯ

Діяльність одного з найбільших у світі фішингових сервісів для атак на фінансові установи різних країн припинили правоохоронці. Від фішингових атак цього сервісу, який створив та адміністрував 39-річний мешканець Тернопільщини, постраждали 11 країн світу.

Досліднику у галузі кібербезпеки вдалося зламати внутрішні системи понад 35 найбільших компаній, серед яких були Microsoft, Apple, PayPal, Shopify, Netflix, Yelp, Tesla та Uber. У цьому фахівцеві допомогла нова атака на ланцюжок поставок софту.

Для обходу захисних поштових шлюзів і фільтрів автори адресних фішингових листів використовують новаторський спосіб приховування шкідливого вмісту сторінки. Теги JavaScript, впроваджувані в HTML-код, шифруються з використанням азбуки Морзе.

Нове сімейство програм-вимагачів під назвою Vovalex поширюється через піратський софт, замаскований під популярні утиліти для Windows – наприклад, CCleaner. Одна цей шифрувальник має певну особливість, що відрізняє його від інших “шкідників” подібного класу.