Незвичайний майнер LoudMiner, який здатний добувати криптовалюта на різних операційних системах, виявили експерти компанії ESET. Існують дві версії загрози для macOS і одна для Windows.

Завантаження майнера на пристрій жертви відбувається під час установки піратських копій програм для роботи зі звуком. У якості приманки виступали популярні програми Ableton Live, Nexus, Reaktor 6, Propellerhead Reason та інші.

Перший шкідливий зразок такої програми – Kontakt Native Instruments – був завантажений у серпні 2018 року. Піратські копії програмного забезпечення розміщувалися на 29 серверах і регулярно оновлювалися. Всього було виявлено 137 версій аудіозастосувань з прихованим майнінгом.

Використання таких програм як наживка викликано тим, що користувач може довгий час не помічати присутність майнера, адже програми для обробки звуку значно збільшують навантаження на процесор, тому жертва не запідозрить, що насправді процесор майнить криптовалюту.

LoudMiner працює за допомогою програмного забезпечення для віртуалізації QEMU на комп’ютерах macOS і через VirtualBox на пристроях під управлінням Windows. Для майнінгу використовується віртуальна машина Tiny Core Linux, що дозволяє добувати криптовалюту Monero на різних операційних системах.

Фахівці рекомендують не завантажувати піратські програми, а також звертати увагу на незвичайну поведінку комп’ютера – наприклад, на збільшення споживання електроенергії або зростання навантаження на процесор.

Нагадаємо, у втручанні у роботу Державних реєстрів Міністерства юстиції України затримали 24 річного киянина, який маючи у користуванні ключі доступу до реєстрів, за гроші проводив незаконну перереєстрацію майна на підставних осіб.

Також компанія, яка виробляє розумну платформу управління будинком, пропускала дані про своїх клієнтів і паролі пристроїв через сервер ElasticSearch, який залишився в Інтернеті без пароля.

YouTube, Chrome, Play Music/YouTube Music та Play Store є винуватцями швидкого витрачання трафіку. На щастя, Android має ряд інструментів, які допомагають зберігати трафік кожного місяця.