Рік фішингу: з’явилася база 100 тисяч атак 2019 року

3 хв. читання

Архів містить базу даних фішингових URL-адрес, інформацію про HMTL-сторінки і скріншоти web-сайтів.

Дослідник безпеки Клаудіо Гуарнері (Claudio Guarnieri) з міжнародної правозахисної організації Amnesty International опублікував в Мережі 25 ГБ даних про 100 тис. фішингових атак.

Згідно з результатами щорічного звіту “Data breach and incident response” (DBIR) компанії Verizon, фішинг був основним вектором атак в 32% випадках всіх витоків даних.

Гуарнері протягом майже десяти років відстежував шахрайські атаки. За словами фахівця, архів містить базу даних фішингових URL-адрес, інформацію про HMTL-сторінки і скріншоти шахрайських web-сайтів.

Фішинг – вид інтернет-шахрайства, метою якого є отримання доступу до логінів і паролів користувачів. Зловмисники проводять масові розсилки електронних листів від імені популярних брендів, компаній, сервісів і банків. У листі часто міститься пряме посилання на шахрайський сайт. Після того як користувач потрапляє на підроблену сторінку, шахраї намагаються різними психологічними методами спонукати користувача ввести на підробленій сторінці свої облікові дані, які він використовує для доступу до певного сайту, що дозволяє шахраям отримати доступ до екаунтів і банківських рахунків.

fishing sites

До речі, припинено діяльність потужного хакерського угруповання – у дата-центрі під Одесою правоохоронці виявили майже 150 серверів із тисячами хакерських ресурсів.

Також у 2020 році межа між фейками і правдою ставатиме ще більш розмитою завдяки використанню нових технологій, а перед численними смарт-будинками та розумними містами постане ряд проблем кібербезпеки. Компанія ESET представила щорічний прогноз розвитку загроз на найближчі 12 місяців.

Зверніть увагу, компанія Adobe випустила оновлення безпеки для чотирьох своїх широко використовуваних продуктів – Adobe Acrobat і Reader, Photoshop CC, ColdFusion і Brackets.

Цікаво, що Microsoft опублікувала звіт про тенденції шкідливого ПЗ і кібербезпеки в 2019 році, в якому також розповіла про зростання активності фішингових атак.

Стало відомо, що на Дніпропетровщині Служба безпеки України блокувала діяльність хакерського угруповання, організованого спецслужбами РФ для проведення кібератак на українські державні органи.

Якщо Ви купуєте товари в Інтернеті і хочете бути в безпеці, важливо вивчити сайт перш, ніж робити замовлення, і задатися головним питанням. Наскільки добре налагоджений захист покупців? Як здійснюється обробка претензій і повернення грошових коштів? На ці запитанні спробуємо відповісти у цій статті.

Поділитися
Exit mobile version