Дослідники компанії Avast виявили три шахрайських VPN-додатки для iOS-пристроїв, які самовільно списують кошти користувачів.

За словами експертів, додатки стягують підвищену плату за послуги, які не надаються належним чином.

Подібні сервіси відносяться до так званих “сірих” додатків, оскільки самі по собі не є шкідливими. Вони просто вимагають невиправдано високу плату за послуги, які насправді коштують набагато дешевше.

Як з’ясували дослідники, додатки Buckler VPN, Hat VPN і Beetle VPN після триденного випробувального терміну списують з рахунків користувачів близько $ 10 на тиждень. Під час спроби скористатися сервісом після оплати підписки з’являється повідомлення про необхідність заплатити ще раз, уже за доступ.

Всі три додатки все ще доступні в App Store, а їх рейтинг складає 4,6-4,8. Оскільки в них не міститься ніяких шкідливих компонентів, вони не порушують правила магазину. Проте, за словами дослідників, хвалебні огляди сервісів є підробленими. Всі вони схожі між собою, однак під ними іноді зустрічаються коментарі реальних користувачів, що попереджають про шахрайство.

Фахівці повідомили Apple про проблему і рекомендували користувачам уважно стежити за тим, які суми списуються з їх рахунків після закінчення пробного терміну.

Радимо звернути увагу на поради, про які писав Cybercalm, а саме:

ЯК КОНТРОЛЮВАТИ ОНОВЛЕННЯ WINDOWS 10 ЗА П’ЯТЬ КРОКІВ

ЯК ОБМЕЖИТИ ЕКРАННИЙ ЧАС У WINDOWS 10? – ІНСТРУКЦІЯ

ЯК ВИПРАВИТИ НЕПОЛАДКИ ЗІ ЗВУКОМ НА МАС?

ЯК ЗАБОРОНИТИ ВІДЗНАЧАТИ ВАС НА ФОТО В INSTAGRAM?

ЯК ВІДПРАВЛЯТИ ФАКС ЗІ СВОГО СМАРТФОНА?

Нагадаємо, фахівці з VPNpro виявили в Google Play Store цілу низку шкідливих додатків, в цілому встановлених щонайменше на 157 млн пристроїв. Метою додатків було збір даних про користувачів.

Також виявлено експлойт, який дозволяє зловмисникам перехоплювати будь-яку програму на зараженому смартфоні – потенційно відкриваючи приватні SMS-повідомлення та фотографії, облікові дані входу, GPS-координати, телефонні розмови

Окрім цього, Google випустила оновлення Google Maps, в якому додала підтримку режиму Plus Code. Він дозволяє поділитися геолокацією, навіть якщо адреса відсутня або невідома.

До речі, Google також оголосила про намір впровадити в Chrome антиспам-систему для блокування повідомлень. Нова функція повинна з’явитися в версії Chrome 84, запланованої до виходу 12 липня 2020 року.

А компанія Microsoft заявила, що Windows 10, версія 2004, буде постачатися з підтримкою Wi-Fi 6 і WPA3 для гігабітних швидкостей і кращої продуктивності, а також для більш безпечного бездротового підключення до мережі.