Штучний інтелект Facebook присвоїв відео з чорношкірими ярлик “примати”

3 хв. читання

Facebook виявилася в досить неприємній ситуації через штучний інтелект своєї соціальної мережі. Про це пише The New York Times.

Відео, яке демонструє сутичку чорношкірих, білих жителів і поліцейських, було розміщено на офіційному екаунті британського видання Daily Mail, причому поруч з роликом користувачі розгледіли повідомлення з питанням про те, чи готові вони продовжити перегляд сюжету “про приматів”, в той час як ніякого відношення до мавп це відео не мало.

Facebook 4

Представник компанії Facebook Дені Левер вже публічно вибачився, заявивши, що ці образливі коментарі від штучного інтелекту неприпустимі, проте система розпізнавання все ще не ідеальна.

Випадки, подібні нинішньому, траплялися і раніше. Наприклад, в 2015 році сервіс Google Фото позначив кілька знімків з темношкірими людьми як зображення “горили”, за що Google довелося приносити вибачення. Тоді ж було оголошено, що компанія буде працювати над негайним усуненням проблеми. Більш ніж через два роки було встановлено, що Google вирішила питання шляхом цензурування слова “горила” в пошукових запитах, а також часткового блокуванням слів “шимпанзе” і “мавпа”.

Радимо звернути увагу на поради, про які писав Cybercalm, а саме:

Чому три випадкових слова – це найкращий пароль? ІНСТРУКЦІЯ

Як не стати жертвою програм-вимагачів? ПОРАДИ

Якими будуть нові смартфони Galaxy Z Fold 3 та Z Flip 3? ОГЛЯД

Як уникнути шахрайських схем із використанням deepfake-відео? ПОРАДИ

Навіщо інші антивіруси, якщо у Вас є Windows Defender? ПОРАДИ

Як налаштувати режим “Не турбувати” на телефонах Samsung Galaxy? – ІНСТРУКЦІЯ

Нагадаємо, ізраїльський виробник рішень для верифікації та забезпечення прозорості в мобільних та online-екосистемах GeoEdge повідомив про виявлення першої у світі кібератаки на домашні IoT-пристрої з використанням шкідливої реклами.

Також баг на офіційному сайті виробника автомобілів Ford Motor відкривав конфіденційні дані, доступ до яких міг отримати будь-який хакер. Серед інформації були бази даних клієнтів, відомості про співробітників тощо.

Окрім цього, американська трубопровідна компанія Colonial Pipeline виплатила 4,4 мільйона доларів хакерам, які викрали особисті дані майже 6 тисячам нинішніх та колишніх працівників компанії. Colonial Pipeline була вимушена сплатити викуп через ймовірність загрози газової кризи.

І майже анекдотична ситуація трапилася із розробником шкідливих програм, який розпочав їх тестування у своїй системі, щоб випробувати нові функції, а згодом дані потрапили на розвідувальну платформу хакерів. Мова йде про розробника Raccoon – трояна-викрадача інформації, який може збирати дані з десятків програм.

Поділитися
Exit mobile version