Голова ООН із прав людини Мішель Бачелет  закликала до мораторію на використання технологій штучного інтелекту, що представляють серйозний ризик для прав людини, включаючи системи сканування осіб, які відстежують людей в громадських місцях.

Вона також заявила, що урядам країн слід прямо заборонити додатки ШІ, які не відповідають міжнародному праву в сфері прав людини.

До додатків, які слід заборонити, відносяться державні системи “соціальної оцінки” і певні інструменти на основі ШІ, що розділяють людей на групи, наприклад, за етнічною приналежністю або статі.

Як повідомила Бачелет, технології на базі ШІ можуть бути силою добра, але вони також можуть мати негативні, навіть катастрофічні, наслідки, якщо вони використовуються без належного врахування впливу на права людини.

Коментарі пов’язані з новим звітом ООН про те, як країни і компанії поспішили застосовувати системи штучного інтелекту, що зачіпають життя людей, не створюючи належних заходів захисту для запобігання дискримінації та іншої шкоди.

Бачелет закликала до повної заборони технології розпізнавання осіб, але сказала, що урядам слід припинити сканування осіб в режимі реального часу, поки вони не продемонструють точність технології і відповідність певним стандартам конфіденційності та захисту даних.

У звіті також висловлюється обережність відносно інструментів, які намагаються визначити емоційний і психічний стан людей, аналізуючи їх виразу обличчя або рухи тіла. За словами експертів, такі технології схильні до упередженості, невірної інтерпретації і не мають наукового підґрунтя.

Радимо звернути увагу на поради, про які писав Cybercalm, а саме:

Як стерти свій пристрій Android і скинути його до заводських налаштувань. ІНСТРУКЦІЯ

Як встановити Windows 10 з USB-накопичувача? ІНСТРУКЦІЯ

Топ найкращих хаків реєстру для Windows 10. ПОРАДИ

Як подбати про безпеку смартфона Вашої дитини? ІНСТРУКЦІЯ

Як підготувати комп’ютер, планшет або телефон перед його продажем? ПОРАДИ

Небезпечний WhatsApp: шахрайства, загрози і ризики безпеки в месенджері

PDF-файли зручні для розповсюдження документів, тому що вони однаково виглядають у всіх операційних системах та текстових редакторах, а також – коли документ треба роздрукувати. Як правило, Ви створюєте документи за допомогою іншого додатка, а потім конвертуєте їх у PDF.  Як конвертувати документ Microsoft Word у формат PDF? Про це читайте у статті.

До речі, ви вже можете дізнатись, як заархівувати та розпакувати файли у Windows 11. У новій ОС формат ZIP-файлу стискає дані та зменшує їх кількість, що прискорює передачу файлів та економить місце на диску. Ви також можете використовувати стиснення ZIP для об’єднання декількох файлів в один компактний пакет. Ось як заархівувати та розпакувати файли у Windows 11.

Зверніть увагу, під час пандемії більшість заходів була скасована або перенесена на онлайн-платформи. Через це досить популярними стали трансляції в Інтернеті, а разом з ними з’явились й нові ризики для безпеки особистих даних. У зв’язку з цим спеціалісти підготували поради, які допоможуть захистити Вас та Ваші пристрої під час відвідування стрімінгових сервісів.

Деякі смартфони відходять від відбитків пальців і використовують розпізнавання обличчя як  більш надійний засіб забезпечення біометричної безпеки. Якщо у Вас є телефон Samsung Galaxy, Ви, ймовірно, можете використовувати як відбитки пальців, так і розпізнавання обличчя, щоб увійти у телефон.