Штучний інтелект працює краще, коли виспиться. Дослідження

7 Переглядів 2 хв. читання

Вчені з’ясували, що штучному інтелектові сон приносить користь, майже так само, як і людині, пише Tokar.ua.

Сон — це видалення інформаційного сміття, або ж синаптичних зв’язків між нейронами, які накопичуються протягом дня. Цей процес називають синаптичним гомеостазом. Він запобігає переповненню мозку непотрібними спогадами. Цілком можливо, що це добре впливає на нашу розумову діяльність. Виявляється, щось подібне відбувається, коли штучна нейронна мережа спить.

Звісно, штучні нейронні мережі (ANN) — тип штучний інтелект, в основі якого знаходяться біологічні нейронні мережі — не можуть автоматично або інстинктивно засинати і мріяти. Ось чому математики з Італії запрограмували ANN на ім’я “мережа Хопфілда” на сон.

“Ми вважаємо, що для процесу пізнання сон важливий не менше за пошук інформації та її аналіз. Він однаково важливий що для живого організму, що для штучного інтелекту”, – заявив математик з Університету Саленто Адріано Барра.

Розробляючи Хопфілда, дослідники намагалися відтворити швидку та повільну фазу сну. Як у людини. Вважається, що під час першої наш мозок видаляє непотрібні спогади, а під час другої об’єднує важливі.

Відтак штучний інтелект у режимі онлайн збирав дані на максимумі своїх можливостей. А у офлайні він працював з тим, що встиг отримати.

За словами учених, їм вдалося реалізувати бажану модель обробки інформації: видалення, а потім об’єднання.

Результати вразили італійців. Без сну максимальна продуктивність штучного інтелекту дорівнювала 0,14 біта на синапс. Коли режим відпочинку було увімкнено цей показник виріс до 1 біта на синапс. Подальші тести лише підтвердили ці результати.

Висновок учених — якщо дозволяти нейронній мережі час від часу дрімати (використовуючи правильний алгоритм дрімоти), можна підвищити її продуктивність.

До речі, трохи більше року тому Nvidia представила генеративно-змагальну мережу, здатну генерувати фотографії неіснуючих людей. І якщо в той час ця технологія вважалася ультрасучасної, то тепер її можна випробувати в браузері смартфона на сайті thispersondoesnotexist.com.

Цікаво, що вже сьогодні Facebook витрачає 7,5 млн доларів на вивчення проблем із етикою у штучного інтелекту. У компанії вважають, що це допоможе просунутися у сфері вивчення етики нових технологій.

Поділитися