У Сан-Франциско заборонили використання систем розпізнавання обличчя. Це перше місто в США, яке заборонило цю технологію, пише BBC.

Системи не дозволять використовувати місцевим агентствам, таким як міська транспортна влада або правоохоронні органи.

Крім того, будь-які плани з придбання будь-якої нової технології спостереження тепер мають бути затверджені керівництвом міста.

Противники такого підходу повідомили, що це загрожуватиме безпеці людей і перешкоджатиме боротьбі зі злочинністю.

Ті, хто висловлюється за цей крок, сказали, що технологія, якою вона є сьогодні, є ненадійною і сприяє порушенню конфіденційності та свободи людей, в якому нема потреби.

Зокрема, опоненти використання технології стверджували, що системи є схильними до помилок, особливо при роботі з жінками або людьми з темнішою шкірою.

“Таким голосуванням Сан-Франциско наголосило, що технологія спостереження за обличчям несумісна зі здоровою демократією і що мешканці заслуговують на голос у прийнятті рішень про високотехнологічний нагляд”, – заявив Мат Кейгл з Американського союзу громадянських свобод у Північній Каліфорнії.

Очікується, що це рішення остаточно стане частиною місцевого законодавства після другого голосування наступного тижня.

Ухвалене в Сан-Франциско рішення викликало незадоволення прибічників технології, які вважають, що вона може допомогти боротися зі злочинністю.

“Замість відвертої заборони, ми вважаємо, що мораторій був би більш доречним”, – сказав Джоел Енгардіо, віце-президент організації Stop Crime SF.

“Ми погоджуємося, що існують проблеми з технологією ідентифікації особи і вона не має використовуватися сьогодні. Але технологія поліпшиться, і це може бути корисним інструментом для громадської безпеки, якщо використовувати відповідально”, – наголосив він.

Нові правила не застосовуватимуться до заходів безпеки в аеропорту або морському порту Сан-Франциско, оскільки ними керують федеральні, а не місцеві агентства.

Нагадаємо, додаток WhatsApp дозволяв хакерам встановлювати на телефони шкідливу програму для стеження за користувачами, визнав власник одного з найпопулярніших месенджерів Facebook.

Також, найбільш поширеними серед шкідливих програм у квітні 2019 року в Україні були загрози, які показують рекламу.

Окрім цього, пристрої на iOS позбавлені можливості впливати на зовнішній вигляд інтерфейсу системи, тому замінити іконки додатків неможливо. Однак існує спосіб вирішити цю проблему.