Масштабне оновлення операційної системи від Google Android Q офіційно принесе на пристрої очікувану багатьма користувачами темну тему (Android Dark Mode). Минулої конференції Google IO 2019 відвідувачам пропонували особисто дізнатися, як виглядає це нововведення, і ті щасливчики виявилися вельми задоволені. Щоправда поки є невеликі нюанси в роботі.

Варто відразу зауважити, що до Android Q оновляться не всі пристрої. Деякі отримають підтримку трохи пізніше, а інші не отримають її взагалі. Але не варто засмучуватися, адже щось схоже на Android Dark Mode можна використовувати і на Android Pie.

Темна тема на Android Q

Темна тема набагато менше впливає на очі особливо в нічний час. При цьому сама функція працює за системою “вкл\викл”. Інтенсивність чорного кольору можна змінювати за допомогою спеціального повзунка. Крім цього, сам перемикач можна винести в меню швидкого доступу для того, щоб не копатися в нетрях пристрою для його активації.

При цьому в актуальній на цей момент Android Q beta 3 темна тема застосовується поки що не до всіх програм. Як стверджують очевидці, тільки меню налаштувань і повідомлень перемикається на темний режим. Як і деякі фірмові програми Google. Сторонні програми повинні будуть мати свою власну темну тему. Інакше зовнішній вигляд їх додатків залишиться незмінним незалежно від налаштувань пристрою.

Темний режим для Android Pie і окремих додатків

Меню налаштувань і окремі додатки можуть отримати темну тему вже зараз.

Перейдіть в налаштування вашого смартфона і знайдіть там пункт “Екран”. У самому низу цього пункту Ви повинні будете знайти підпункт “Тема”. За замовчуванням бігунок встановлений в положенні “Автоматично (на основі шпалер)”. Відключивши його, ви зможете змінити колір меню налаштувань і повідомлень з білого на чорний.

А ось з окремими додатками буде вже складніше. Офіційні та встановлені програми на кшталт календаря дозволять вам використовувати темний колір. Це ж стосується і, наприклад, YouTube. І, якщо при наявності Android 10 Q додатки будуть “автоматом” пропонувати вам змінити тему, то на Android Pie вам потрібно буде змінювати все вручну.

Однак чи будуть сторонні розробники оснащувати свої програми для 9 версії Android подібними функціями – велике питання. Вже зараз деякі виробники відмовляються від цього, роблячи ставку на майбутні версії ОС.

До речі, нещодавно компанія Google випустила браузер Chrome 74, який став одним з найбільш суперечливих апдейтів для найпопулярнішого веб-браузера в світі. Особливо це стосується Windows 10.

Нагадаємо, додаток WhatsApp дозволяв хакерам встановлювати на телефони шкідливу програму для стеження за користувачами, визнав власник одного з найпопулярніших месенджерів Facebook.

Також, найбільш поширеними серед шкідливих програм у квітні 2019 року в Україні були загрози, які показують рекламу.

Окрім цього, пристрої на iOS позбавлені можливості впливати на зовнішній вигляд інтерфейсу системи, тому замінити іконки додатків неможливо. Однак існує спосіб вирішити цю проблему.