Telegram оновлює свій месенджер, додаючи опції для автоматичного видалення повідомлень, посилання на запрошення та нових необмежених груп, пише The Verge.

Як і Signal, Telegram отримав багато нових користувачів через нову політику конфіденційності WhatsApp, і зараз компанія використовує функції, які вже були частиною програм її конкурентів – функції, що забезпечують більшу безпеку та конфіденційність.

Автоматичне видалення повідомлень вже було можливим у зашифрованих таємних чатах Telegram, але це нове оновлення для iOS та Android додає можливість зникнення повідомлень у будь-якому чаті. Автоматичне видалення можна ввімкнути та встановити період видалення – 24 години або сім днів після надсилання повідомлень. Автоматичне видалення не призведе до видалення кожного повідомлення; якщо повідомлення було надіслано до ввімкнення функції, воно залишатиметься у чаті. У конкурентів Telegram були подібні функції: WhatsApp представив цю функцію в 2020 році, а Signal  – мав її щонайменше з 2016 року.

Telegram також вносить зміни до груп, які можуть дозволити аудіоповідомлення, які стали ще більш популярними з відкриттям Clubhouse. Нові “Групові трансляції” дозволяють необмежену кількість учасників, але обмежують для адміністраторів груп кількість публікацій які вони можуть транслювати. З іншого боку, голосові чати відкриті для всіх в групі трансляцій, і Telegram вважає, що ця функція повинна бути “ідеальною для великих громад, де люди можуть стежити за ними та слухати ексклюзивні інтерв’ю, новини або просто випадкові розмови”.

Щоб допомогти зберегти ці групи ексклюзивними (або швидко їх розробити), Telegram додає посилання із запрошеннями, термін дії яких закінчується після закінчення певної кількості використання, певної кількості часу або і того, і іншого. З новими запрошеннями адміністратори груп повинні мати змогу краще стежити за тим, хто приєднується до групи та регулювати правила приватності.

Багато користувачів перейшли з WhatsApp у Telegram, побоюючись, що Facebook прочитає їхні повідомлення. Розширення функцій конфіденційності, таких як автоматичне видалення повідомлень, здається хорошим способом для Telegram вирішити ці проблеми. Але навіть з новими параметрами конфіденційності Telegram все ще не пропонує універсально функції, яку очікують багато користувачів – наскрізне шифрування. Всі повідомлення в Telegram технічно вже зашифровані, але секретні чати – це єдині, які є виключно доступними для перегляду на пристроях учасників.  Але наскрізного шифрування там ще немає.

Радимо звернути увагу на поради, про які писав Cybercalm, а саме:

Signal чи Telegram: який додаток кращий для чату?

Топ-7 альтернативних месенджерів на заміну WhatsApp

Як перевірити швидкість з’єднання на Вашому комп’ютері? ІНСТРУКЦІЯ

Обережно, фальшивка! Популярні схеми шахрайства з вакциною від COVID-19

Як перейти на приватну пошукову систему DuckDuckGo? – ІНСТРУКЦІЯ

Як позбутися WhatsApp на Android та iOS? – ІНСТРУКЦІЯ

Як анонімно користуватися Signal або Telegram? ПОРАДИ

Нагадаємо, сінгапурська технологічна компанія Smart Media4U Technology заявила про виправлення уразливостей у додатку SHAREit, які могли дозволити зловмисникам віддалено виконувати довільний код на пристроях користувачів. Помилки безпеки впливають на додаток компанії SHAREit для Android, додаток, який завантажили понад 1 мільярд разів.

Дослідники з компанії Red Canary знайшли нову шкідливу програму, розроблену для атак на комп’ютери Apple MacВін отримав назву Silver Sparrow і вже встиг заразити приблизно 30 тис. пристроїв у 153 країнах світу, включаючи США, Великобританію, Канаду, Францію і Німеччину.

Також фахівці у галузі кібербезпеки виявили новий метод атаки, що дозволяє зловмисникам “обдурити” термінал для оплати (POS-термінал) і змусити його думати, що безконтактна картка Mastercard насправді є картою Visa.

Як стало відомо, минулими вихідними стався витік діалогів деяких користувачів Clubhouse. Компанія запевнила, що заблокувала хакера і вживає додаткових заходів безпеки, але розраховувати на приватність і захищеність розмов в соцмережі не варто, попередили експерти.

До речі, нещодавно виявлена ​​фішингова кампанія відзначилася цікавим підходом до крадіжки облікових даних жертви: зловмисники використовують API популярного месенджера Telegram для створення шкідливих доменів.