Деякі користувачів відмовляються від використання платформи обміну повідомленнями WhatsApp через наслідки зміни політики конфіденційності та переходять на месенджер Signal. Вони стурбовані тим, що WhatsApp почне передавати дані Facebook.

Apple зажадала від компаній опублікувати свої політики конфіденційності та чітко повідомляти, що вони роблять з даними. Як повідомило видання ZDNet, тепер з’явилася можливість порівняти, яку інформацію збирають WhatsApp, Signal, Telegram і Facebook.

WhatsApp

Наступні дані можуть бути зібрані і пов’язані з особистістю користувача: ідентифікатори (ідентифікатор пристрою), дані про використання (рекламні дані), аналітика (історія покупок, приблизна геолокація, телефонний номер, різний користувальницький контент, ідентифікатори користувача і пристрою, взаємодія з продуктами, рекламні дані, дані про збої, продуктивність і діагностику), персоналізація продукту (призначений для користувача контент), функціональність програми (історія покупок, інформація про платежі, приблизна геолокація, адреса електронної пошти, номер телефону, контакти, різний користувальницький контент і призначена для користувача підтримка, ідентифікатори користувача і пристрою, взаємодія з продуктами, рекламні дані, дані про збої, продуктивність і діагностику).

Signal

Мессенджер збирає такі дані, які не пов’язані з особистістю користувача: функціональність програми (номер телефону).

Telegram

Наступні дані можуть бути зібрані і пов’язані з особистістю користувача: функціональність програми (ім’я, номер телефону, контакти, ідентифікатор користувача).

Facebook

Наступні дані можуть використовуватися для відстеження користувача в додатках і на web-сайтах, що належать іншим компаніям: контактна інформація (фізична адреса, адреса електронної пошти, ім’я, телефонний номер), ідентифікатори (користувача і пристрою).

Дані, які можуть бути зібрані і пов’язані з особистістю користувача: стороння реклама (історія покупок, фінансова інформація, точне і приблизне місце розташування, фізична адреса, адреса електронної пошти, ім’я, телефонний номер, контакти, фото або відео, контент ігрового процесу, історія пошуку і переглядів, ідентифікатори користувача і пристрою, відомості про взаємодію з продуктами, рекламні дані, дані про збої, продуктивність і діагностику), а також реклама або маркетинг від розробника, аналітика, персоналізація продуктів та функціональність програми.

Радимо звернути увагу на поради, про які писав Cybercalm, а саме:

Як використовувати “Швидкі команди” на Apple Watch? – ІНСТРУКЦІЯ

Як змінити обліковий запис Google за замовчуванням на комп’ютері? – ІНСТРУКЦІЯ

Як використовувати Google Duo для здійснення відеодзвінків? – ІНСТРУКЦІЯ

Як додавати, редагувати або видаляти збережені паролі в Microsoft Edge? – ІНСТРУКЦІЯ

Як швидко очистити всі сповіщення на Mac? ІНСТРУКЦІЯ

Нагадаємо, американське розвідувальне співтовариство офіційно звинувачує російських хакерів у зламі SolarWinds. Підозрюють, що російські хакери, які фінансуються державою, зламали ІТ-компанію SolarWinds, яку вони потім використали як стартовий майданчик для проникнення в кілька урядових відомств США

Також дослідники з безпеки виявили нову родину програм-вимагачів, яка націлилася на корпоративні мережі, та попередили, що професійні кіберзлочинці вже вдарили по декількох організаціях за допомогою схеми шифрування файлів.

Окрім цього, браузер Edge буде постійно звіряти інформацію з базами даних про розсекречені логіни і паролі – користувачі отримуватимуть інформацію у разі виявлення діяльності з боку кібершахраїв. Також власникам пристроїв надаватимуть поради, що дозволяють змінити конфіденційні дані з метою збереження високого рівня безпеки.

За останніми даними, один із найбезпечніших месенджерів Signal набуває популярності як в Україні, так і в США. Навіть Ілон Маск підтримав хвилю популярності і порадив користуватися Signal у себе в Твіттері. У чому його переваги, читайте у статті.