Видалення кешу і файлів від невикористовуваних програм дозволяє не тільки звільнити пам’ять, але і прискорити роботу системи. Більшість таких інструментів за своїми можливостями схожі, тому вибирати доводиться лише за інтерфейсом, а також наявності або відсутності додаткових опцій. Лайфхакер підготував топ-10 програм для пристрої на Android.

1. Clean Master

Ця програма швидко визначає обсяг системного кеша, залишкових файлів, рекламного сміття, а також застарілих APK-файлів. Видалити все це можна одним натисканням. Для прискорення роботи пристрою передбачена функція очищення повідомлень і закриття фонових завдань. Для економії енергії – Sleep-режим для додатків, що рідко використовуються.

Додатково: антивірус, оцінка температури процесора, шифрування фото і відео, безпечне підключення до ненадійних мереж Wi-Fi.

Завантажити додаток: Clean Master

2. DU Speed ​​Booster&Cleaner

Оригінальний додаток з інтерфейсом у темних тонах і можливістю виведення панелі швидкого запуску очищення в системну шторку. Крім позбавлення від кеша і залишкових файлів, сервіс дозволяє навести порядок у фотографіях, визначаючи схожі знімки і пропонуючи їх видалити.

Додатково: видалення встановлених додатків, вимірювання швидкості підключення до Мережі, відновлення вилучених APK-файлів.

Завантажити додаток: DU Speed ​​Booster&Cleaner

3. GO Speed

Стильний і візуально простий додаток, що не переобтяжений безліччю функцій. Швидко працює не тільки з кешем, а й з додатками, показуючи їх вагу і енергоспоживання в режимі реального часу. Перед очищенням можна зробити резервну копію даних для відновлення.

Додатково: прискорювач ігор, безшумні повідомлення, ігнор-лист для файлів, які не потрібно сканувати.

Завантажити додаток: GO Speed

4. Power Clean

Очищення пам’яті, оптимізація і досить розбірливий антивірус в одній програмі. Для випадково видалених файлів передбачений кошик, що дозволяє їх відновити. Додаток контролює доступ всіх додатків до Мережі та дозволяє зупинити будь-який з них. Основна інформація про роботу дублюється в шторці повідомлень.

Додатково: захист додатків паролем, заборона автозапуску, повідомлення про повну зарядку, поради щодо оптимізації.

Завантажити додаток: Power Clean

5. All-In-One Toolbox

Цей оптимізатор спочатку пропонує лише кілька базових інструментів з очищення кеша і прискоренню роботи пристрою. Розширити список можливостей можна за рахунок спеціальних плагінів з Google Play. З їх допомогою можна перевірити всі сенсори і датчики смартфона, а також знайти приховані рекламні модулі.

Додатково: постійна статистика очищення, заборона автозапуску додатків, резервне копіювання і відновлення.

Завантажити додаток: All-In-One Toolbox

6. Systweak Android Cleaner

Додаток працює з вбудованою і оперативною пам’яттю, визначаючи не тільки кеш і тимчасові дані, але і невикористовувані APK-файли і папки. Також передбачений пошук дублікатів і режим економії батареї, що дозволяє одним натисканням закрити фонові процеси, відключити автосинхронізацію і оптимізувати роботу екрану.

Додатково: диспетчер повідомлень, режим гібернації додатків, пошук медіа-файлів, переданих або отриманих через WhatsApp.

Завантажити додаток: Systweak Android Cleaner

7. The Cleaner

Простий інструмент із мінімалістичним інтерфейсом і базовим набором функцій: чистка кеша, вивантаження фонових процесів, блокування додатків ПІН-кодом.

Додатково: зручне сортування додатків, нагадування про очищення пам’яті, прискорювач ігор.

Завантажити додаток: The Cleaner

8. CCleaner

Мобільний аналог відомої програми, що має схожий інтерфейс і набір функцій. Швидко аналізує пам’ять пристрою і зважує всі файли, сортуючи їх за типами. Перехід на Pro-версію сервісу дозволить чистити кеш і проводити оптимізацію за розкладом.

Додатково: дані про роботу процесора і батареї, повідомлення з підказками.

Завантажити додаток: CCleaner

9. Avast Cleanup

Ця програма відмінно підходить не тільки для очищення кеша, а й для наведення порядку в своїх медіа-файлах. Зручне сортування фотографій, скріншотів і відео дозволить знайти найважчі файли і швидко скопіювати їх в “Google Диск”, Dropbox або OneDrive.

Додатково: налаштовуються профілі для економії енергії, екран блокування з погодним віджетом і кнопкою очищення.

Завантажити додаток: Avast Cleanup

10. 360 Security

Додаток хоч і позиціонується як антивірус, проте два розділи в ньому призначені для прискорення пристрою і очищення кеша. Також є зручне блокування небажаних повідомлень, захист додатків і оптимізація енергоспоживання шляхом закриття самих ненажерливих процесів.

Додатково: планове очищення, прискорювач ігор, оцінка нагріву, пошук смартфона віддалено, антивірус.

Завантажити додаток: 360 Security

Браузерів для операційної системи Android не злічити, тому користувач може обирати з декількох десятків програм веб-переглядач, який здатен задовольнити його потреби. Пропонуємо Вам ознайомитися із кращими браузерами для Android, кожен з яких має свої переваги.

Нагадаємо, компанія Google нарешті втілила в реальність мрію багатьох користувачів – пересилати та відкривати посилання з браузера на смартфоні на робочому столі свого комп’ютера. Так, у браузер Chrome з’явилася нова опція, завдяки якій користувач може поділитися посиланням між усіма пристроями зі встановленим браузером

Також компанія Google оголосила про те, що вона почне звертатися до європейських користувачів Android, яким браузером і пошуковою системою вони бажають користуватися на своїх пристроях.

Зазвичай браузер Chrome одразу після виходу нової версії отримує оновлення та автоматично встановлює його. При цьому оформлення та елементи управління браузера можуть змінюватися. Однак трапляється, що браузер продовжує працювати на застарілій версії. Про те, як перевірити наявність оновлень для різних платформ, йдеться у статті.