У статі зібрані важливі критерії, стислі терміни навчання нової спеціальності, широка сфера застосування отриманих навичок і високий інтерес з боку роботодавця і бізнесу. На які варіанти професій в IT сьогодні варто звернути увагу?

1. Спеціаліст по Data Science

“Найсексуальніша професія 21 століття” на думку видання Harvard Business Review і сфера, де попит на фахівців перевищує пропозицію. Деякі вважають їх магами, здатними перетворювати знеособлені великі дані в наочні рішення для компаній. Якщо коротко, це професіонал, який може в програмувати, знає математику і розуміє бізнес-запити своєї організації.

Особливу увагу Data Science приділяють математики та статистики: без їх знання звичайний програміст, звичайно, зможе запропонувати метод вирішення бізнес-завдання, але чи буде цей метод оптимальним – питання. Щоб вникнути в професію, студенти також вивчають практичний machine learning, Data Engineering, нейромережі – все те, що дозволить стати висококваліфікованим фахівцем.

2. Спеціаліст із машинного навчання (machine learning)

Завдання таких фахівців – за допомогою спеціальних алгоритмів навчити комп’ютер “думати”: аналізувати отриману інформацію, вибудувати причинно-наслідкові зв’язки і робити логічні висновки та висновки. Навчити пилосос розпізнавати розкидані по підлозі шкарпетки й проведення або розробити систему рекомендації контенту для Pinterest і Facebook? Сфер застосування machine learning стає все більше.

Важливо знати, як теоретичні знання застосовувати на практиці. Побудувати рекомендаційну систему, оцінити якість моделей ML найкраще на Хакатоні – спеціальному змаганні для програмістів. Уміння взаємодіяти з колегами не менш важливо, ніж знання, що таке кластеризація і регресія.

3. Розробник на Python

Спеціаліст в цій сфері – “на всі руки майстер”. Розробити сайт, створити чат-бота – перелік завдань, з якими впорається “пітонщик”, величезний. Python вважається однією з найпростіших мов розробки, і тим, хто вже має досвід в програмуванні, буде нескладно перейти в нову професію. До речі, багато відомих сервісів розроблені саме на Python – як YouTube або Instagram.

Паралельно з основною мовою потрібно буде вивчити деякі фреймворки і зрозуміти, як працюють бази даних – щоб братися за більш цікаві завдання. Python, як і будь-яка інша мова програмування, вимагає посидючості і уважності.

4. Аналітик даних

Це професія для тих, хто насолоджується своїм перфекціонізмом і вважає, що його аналітичні здібності повинні проявлятися в повну силу. Ці фахівці допомагають компанії налаштувати систему аналітики, яка за частки секунди генерує звіти за заданими показниками; дані з такої системи можна отримати без задіяння програміста.

І тут знову знадобиться Python, але його одного для роботи аналітиком буде недостатньо. Аналітикам не потрібно створювати повноцінні веб-додатки. Їм потрібно вміти вирішувати власні завдання – обробляти великі масиви даних, працювати з API аналітичних систем, вміти візуалізувати дані і приводити до єдиного формату дані з різних систем.

Загалом, вибір професій, які користуються попитом із боку бізнесу, досить широкий. Чи треба при цьому закінчувати вуз, щоб освоїти нову спеціальність? Чи: тільки 30% фахівців, що працюють в сфері ІT, вивчали машинне навчання в університеті. У будь-якому випадку, бажаємо успіхів в освоєнні нового!

Також радимо звернути увагу на поради, про які писав Cybercalm, а саме:

Нагадаємо, використовуючи реквізити платіжних карток громадян інших держав, зловмисник купував товари в Інтернет-магазинах. Далі продавав їх у соціальних мережах українцям.

Окрім цього, прогалини в безпеці знайдені в продуктах Amazon, Apple, Google, Samsung, Raspberry, Xiaomi, а також точках доступу від Asus і Huawei.

До речі, рекламні агенції, що надавали послуги з розміщення реклами, в тому числі на сайтах онлайн-кінотеатрів, своєю діяльністю забезпечували функціонування ресурсів з піратським контентом.

Також довгий час більшість користувачів вважали, що загроз для Linux значно менше, ніж для Windows чи macOS. Однак останнім часом комп’ютерні системи та додатки на базі цієї операційної системи все частіше стають об’єктами атак кіберзлочинців.