Twitter оголосив, що вилучив із своєї платформи велику кількість політично заангажованих екаунтів, які виявилися частинами державних”ботоферм”. Принаймні з понад 6 тисяч заблокованих облікових записів значна кількість була з Саудівської Аравії.
Згідно з повідомленням Twitter, видалені облікові записи є “основною частиною” більшої мережі з понад 88 тисяч облікових записів, які “займаються спамом та провокацією скандалів у різних темах”, повідомляє ZDNet.
“Ми назавжди забанили всі ці екаунти, – заявила нещодавно соціальна мережа. – З метою захисту конфіденційності потенційно скомпрометованих облікових записів, призначених для участі в маніпуляціях на платформі, і у відповідь на відгуки дослідників із проханням попередньо відфільтрувати непов’язаний спам, ми не розголосили дані для всі 88тисяч облікових записів. В наших інтересах – пропонувати значну прозорість, тому ця вибірка, яку ми розкриваємо, – репрезентативний зразок спам-екаунтів, пов’язаних з цією широкою мережею.”
Як повідомляє Twitter, його розслідування виявило облікові записи, які брали участь у різних формах маніпулювання платформою, та конкретно “працювали” у трендах та темах, пов’язаних з Саудівською Аравією, використовуючи такі фальшиві тактики залучення, як агресивне “лайкання”, ретвітування та відповіді на розсилку повідомлень, сприятливих для саудівської влади.
Компанія також викрила джерело скоординованої діяльності, яке привело до фірми з маркетингу соціальних медіа Smaat, що базується у Саудівської Аравії та яка створювала, купувала й керувала цими обліковими записами – свідомо чи несвідомо – від імені своїх клієнтів.
“У результаті ми назавжди припинили доступ Smaat до наших сервісів, а також заблокували у Twitter екаунти топ-менеджерів Smaat”, – сказали в Twitter.
Крім того, компанія Twitter заявила, що у багатьох облікових записах для цього використовуються сторонні автоматизовані інструменти, які звичайно застосовуються для розповсюдження великих обсягів неполітичного контенту.
“Як правило, використання автоматизації для твітування корисного контенту – на зразок інформації про реагування на кризу чи повідомлення про прогноз погоди – не є порушенням наших правил. Однак ця поведінка почасти була стратегічно використана в спробі замаскувати загальну маніпуляцію платформою, що виходить з цих облікових записів, – йдеться у повідомленні Twitter. – Ця тактика ускладнювала нашим модераторам ідентифікацію політичних твітів на сторінках екаунтів, які в основному автоматизовано ділилися неполітичним контентом”.
У Twitter сказали, що поділилися інформацією про операції з компаніями-партнерами та відповідними правоохоронними органами.
Ці останні оновлення додаються до публічного архіву Twitter, де викладені факти про державні інформаційні операції. Цей архів компанія заснувала у жовтні 2018 року – до архіву звертаються дослідники, які використовують цю інформації. для проведення власних незалежних сторонніх розслідувань.
Минулого місяця двом колишнім працівникам Twitter разом із іншою особою було пред’явлено звинувачення у тому, що вони нібито стежили за тим, як користувачі Twitter критикували саудівську королівську родину, повідомило Міністерство юстиції США.
У позові стверджується, що саудівські чиновники вербували співробітників у Twitter, щоб переглянути приватні дані тисяч екаунтів у Twitter та видалити певний вміст із платформи соціальних медіа.
Двох колишніх співробітників Twitter, Ахмада Абуаммо та Алі Альзабара, та третю особу на ім’я Ахмед Алмутаїрі було заарештовано за звинуваченням у шахрайському доступі до приватної інформації та за діяльність в якості незаконних агентів іншої держави.
Понад мільйон гривень з банківських рахунків викрав зловмисник, дублюючи банківські карти громадян. 31 -річний мешканець Дніпропетровської області імітував помилку роботи банкомату та за допомогою спеціальних маніпуляцій дублював картку наступного користувача банку.
Фахівці з кібербезпеки виявили нову фішингову атаку, мета якої не лише викрасти дані входу до платіжного сервісу PayPal, але й зібрати конфіденційну інформацію про жертву.
Розширення для браузерів, розроблені компанією Avast і поширювані під брендами Avast і AVG, стали знову доступні в офіційних магазинах розширень для Google Chrome і Mozilla Firefox після внесення змін, пов’язаних з приватністю.
Вразливості електронної системи програми лояльності всеукраїнської мережі супермаркетів використовували учасники злочинної групи для виведення коштів з рахунків товариства. За півроку фігуранти провели понад дві тисячі операцій зі зняття готівки з вищевказаних карток. За попередніми даними, торгівельній мережі спричинено збитків на суму близько двох мільйонів гривень.
Команда дослідників Check Point Research опублікувала звіт Global Threat Index з найактивнішими загрозами в листопаді 2019 року. Експерти повідомили, що вперше за останні три роки в загальний список шкідливих програм увійшов мобільний троян, і він же став найпоширенішою мобільного загрозою.