Уразливість в браузерах на базі движка Chromium дозволяє зловмисникам обійти політику захисту контента (Security Policy, CSP) на сайтах з метою викрадення даних і впровадження шкідливого коду.
Уразливість ( CVE-2020-6519 ) була виявлена дослідником безпеки компанії PerimeterX Gal Weizman. Проблема присутня в Chrome, Opera і Edge на Windows, Mac і Android і зачіпає мільярди інтернет-користувачів. Що стосується Chrome, то уразливими є версії від 73 (випущена в березні 2019 року) до 83. У випущеної в липні нинішнього року версії Chrome 84 проблема вже виправлена.
CSP – це web-стандарт, що забезпечує додатковий рівень захисту і допомагає виявляти і пом’якшувати деякі види атак, в тому числі міжсайтовий скриптинг (XSS) і впровадження даних. CSP дозволяє адміністраторам web-сайтів вказувати домени, які браузер може вважати довіреним джерелом для завантаження виконуваних скриптів. Браузери з підтримкою цього стандарту будуть виконувати і завантажувати файли тільки з зазначених доменів.
Серед інших, CSP використовують такі інтернет-гіганти, як ESPN, Facebook, Gmail, Instagram, TikTok, WhatsApp, Wells Fargo і Zoom. Проблема не зачіпає GitHub, Google Play Store, LinkedIn, PayPal, Twitter тощо.
Оскільки для експлуатації уразливості потрібен доступ до web-серверу, вона має середній ступінь загрози (6,5 бала з 10 по шкалі CvSS). Однак, так як баг впливає на забезпечення дотримання політики захисту контенту, його експлуатація може мати серйозні наслідки.
Радимо звернути увагу на поради, про які писав Cybercalm, а саме:
Як змінити пароль у Facebook? ІНСТРУКЦІЯ
Що робити, щоб унеможливити відслідковування Вашого телефону? Поради
Як вимкнути геолокацію на усіх знімках, якими Ви ділитеся зі свого iPhone?
“Додайте гучності!” Вісім способів покращити звук на Вашому смартфоні
Як захистити дані на смартфоні, якщо Ви його втратите? ІНСТРУКЦІЯ
Нагадаємо, через американські санкції компанія Huawei буде змушена повністю припинити виробництво смартфонів, побудованих на базі процесорів власного виробництва з лінійки HiSilicon Kirin. Пов’язано це з тим, що тайванський виробник чипсетів TSMC не зможе використовувати американське обладнання для виготовлення продукції цього бренду, так як влада США заборонила це робити з 16 вересня 2020 року.
Також на конференції з інформаційної безпеки Black Hat 2020 фахівець Patrick Wardle з компанії Jamf розповів про низку експлойтів, що дозволяє обійти захист Microsoft від шкідливих макросів для зараження пристроїв під управлінням macOS. Уразливості представляють собою так звані zero-click, тобто, для їх експлуатації участь жертви не потрібна. Вони дозволяють зловмисникам доставляти шкідливе ПЗ користувачам macOS за допомогою документа Microsoft Office з макросами.
Окрім цього, використовуючи KrØØk, зловмисники можуть перехоплювати та розшифровувати конфіденційні дані жертв. Це можливо завдяки тому, що дані бездротової мережі шифруються за допомогою парного сеансового ключа WPA2, що складається з нулів, замість належного сеансового ключа. Для перехоплення даних кіберзлочинцям не потрібно знати навіть пароль від Wi-Fi, а достатньо знаходитися в межах сигналу Wi-Fi.
Зауважте, що шахраї навчилися красти інформацію через підробку Saved Messages у Telegram. Цим чатом люди користуються як листуванням з самим собою, і можуть зберігати там важливі і конфіденційні відомості.
До речі, шкідливі розширення були виявлені у Chrome Web Store під час вивчення декількох підроблених блокувальників реклами, що розповсюджувалися через магазин розширень. Фахівці виявили 295 шкідливих розширень, завантажених з магазину понад 80 млн разів.