Керівники компаній Amazon, Google, Microsoft, Apple і Facebook зустрілися з представниками уряду Великобританії, щоб обговорити їхню роль у кризі коронавірусу. Одна з тем, яку активно обговорювали, стосувалася моделювання та відстеження даних.
Тим часом на подібних зустрічах у Білому домі компанії задавались питанням, як вони можуть використовувати штучний інтелект (ШІ) у критичних ситуаціях, пише ВВС.
У звіті Всесвітньої організації охорони здоров’я минулого місяця було сказано, що штучний інтелект та великі дані були ключовою частиною реакції Китаю на вірус.
Обмін даними
Facebook вже співпрацює з дослідниками Школи громадського здоров’я Гарвардського університету та Національного університету Цін Хуа в Тайвані, ділиться анонімними даними про рух людей та карти щільності населення з високою роздільною здатністю, які допомагають їм прогнозувати поширення вірусу.
Соціальна мережа також допомагає партнерам зрозуміти, як люди обговорюють цю проблему в Інтернеті за допомогою таких інструментів, як Crowdtangle, які збирають публікації в соціальних медіа. У минулому дані пошуку Google використовувались для відстеження інфекційних захворювань.
Тим часом науково-дослідний відділ Google, компанія Verily, розробляє невеликий температурний пластир, який передає дані в телефонну програму, щоб допомогти людям відстежувати власне здоров’я.
“Це може бути особливо корисним для людей похилого віку, де вірусні інфекції мають більш високий рівень захворюваності та смертності”, – коментує генеральний директор Google Сундар Пічай.
Боротьба з дезінформацією
Поки не було проведено жодного комплексного дослідження щодо того, скільки дезінформації залишається на таких платформах, як Google та Facebook. Google заявила: “Команда працює цілодобово, щоб захистити наших користувачів від фішингу, теорій змови, зловмисного програмного забезпечення та дезінформації”.
Тим часом YouTube використовує свою домашню сторінку для того, щоб направляти користувачів до Всесвітньої організації охорони здоров’я для отримання вірної інформації щодо Covid-19. Також компанія працює над тим, щоб видаляти відео, які пропонують альтернативні методи лікування, як тільки вони з’являються.
Пошук ліків
Британська стартап-компанія Exscienta стала першою компанією, яка на початку цього року випустила молекулу лікарського засобу, яка була розроблена за допомогою штучного інтелекту і протестована на людях. На створення алгоритмів знадобилося всього 12 місяців, порівняно з традиційними дослідженнями у цій сфері, що займають чотири-п’ять років.
За словами виконавчого директора, професора Ендрю Хопкінса, штучний інтелект може бути використаний трьома способами в ситуації, яку ми маємо сьогодні:
- швидко розвивати антитіла та вакцини проти вірусу Covid-19
- проаналізувати наявні ліки, щоб побачити, чи можна змінити їх
- розробити препарат для боротьби з нинішніми та майбутніми спалахами коронавірусу.
Але професор попередив, що ми маємо бути реалістами і розумно оцінювати можливості штучного інтелекту.
“Найшвидше це можна реалізувати за 18 до 24 місяців через масштаби виробництва та всі тести на безпеку, які потрібно зробити”, – пояснив Ендрю Хопкінс.
Нагадаємо, використовуючи реквізити платіжних карток громадян інших держав, зловмисник купував товари в Інтернет-магазинах. Далі продавав їх у соціальних мережах українцям.
Окрім цього, прогалини в безпеці знайдені в продуктах Amazon, Apple, Google, Samsung, Raspberry, Xiaomi, а також точках доступу від Asus і Huawei.
До речі, рекламні агенції, що надавали послуги з розміщення реклами, в тому числі на сайтах онлайн-кінотеатрів, своєю діяльністю забезпечували функціонування ресурсів з піратським контентом.
Також довгий час більшість користувачів вважали, що загроз для Linux значно менше, ніж для Windows чи macOS. Однак останнім часом комп’ютерні системи та додатки на базі цієї операційної системи все частіше стають об’єктами атак кіберзлочинців.