Групу хакерів з України, які здійснювали масові втручання в роботу серверів компаній європейських країн та США та вимагали кошти за викрадену інформацію, викрили правоохоронці.
Про це йдеться у повідомленні прес-служби Офісу Генерального прокурора.
Так, за даними слідства, з вересня 2020 року група хакерів з України, використовуючи шкідливе програмне забезпечення, а саме так звану програму-вимагач “Egregor Ransomware”, призначену для викрадення персональних даних, паролів, логінів та платіжних даних, здійснювала масові втручання в роботу серверів компаній США та країн Європи.
За нерозголошення викрадених конфіденційних даних та дешифрування уражених комп’ютерних мереж хакери вимагали значні грошові кошти.
За попередніми даними, з використанням вірусної програми було уражено близько 150 іноземних компаній. Збитки від діяльності угруповання сягають 80 млн доларів США.
У межах досудового розслідування проведено обшуки на території м. Києва, у ході яких виявлено та вилучено комп’ютерне та серверне обладнання, за допомогою якого хакерами здійснювалася протиправна діяльність.
Спільну операцію з викриття хакерів було проведено у координації з представниками правоохоронних органів США та Франції. Наразі учасникам групи, в тому числі організатору, повідомлено про підозру за ч. 2 ст. 189, ч. 2 ст. 361 КК України.
Радимо звернути увагу на поради, про які писав Cybercalm, а саме:
Як не стати жертвою кіберзлочину, якщо працюєш вдома? ПОРАДИ
Що таке спуфінг і як запобігти атаці? ПОРАДИ
Чи варто користуватися WhatsApp? П’ять правил безпеки від найбільш розшукуваного хакера світу
Як перенести бесіди з WhatsApp у Telegram на Android? – ІНСТРУКЦІЯ
Як перенести історію чату з WhatsApp у Telegram для iPhone? – ІНСТРУКЦІЯ
Як змінити на Android обліковий запис Google за замовчуванням? – ІНСТРУКЦІЯ
Як дізнатися, які дані Google знає про Вас і видалити їх? – ІНСТРУКЦІЯ
Діяльність одного з найбільших у світі фішингових сервісів для атак на фінансові установи різних країн припинили правоохоронці. Від фішингових атак цього сервісу, який створив та адміністрував 39-річний мешканець Тернопільщини, постраждали 11 країн світу.
Досліднику у галузі кібербезпеки вдалося зламати внутрішні системи понад 35 найбільших компаній, серед яких були Microsoft, Apple, PayPal, Shopify, Netflix, Yelp, Tesla та Uber. У цьому фахівцеві допомогла нова атака на ланцюжок поставок софту.
Для обходу захисних поштових шлюзів і фільтрів автори адресних фішингових листів використовують новаторський спосіб приховування шкідливого вмісту сторінки. Теги JavaScript, впроваджувані в HTML-код, шифруються з використанням азбуки Морзе.
Нове сімейство програм-вимагачів під назвою Vovalex поширюється через піратський софт, замаскований під популярні утиліти для Windows – наприклад, CCleaner. Одна цей шифрувальник має певну особливість, що відрізняє його від інших “шкідників” подібного класу.