Instagram знову активізує свої зусилля для боротьби з дезінформацією, і тепер сервіс автоматично позначатиме неправдиві повідомлення.
Соціальна мережа розширює свою програму перевірки фактів по всьому світу, і в рамках цього кроку буде запроваджено позначення будь-яких відомих фальшивих матеріалів Facebook, якщо вони поділяться в Instagram, , повідомляє Engadget.
Ви побачите подібний процес, якщо фальшивий матеріал Instagram також буде надісланий у Facebook – тобто, відбувається перехресна перевірка інформації. Якщо Ви натрапите на одну з цих публікацій, Ви побачите накладку “неправдивої інформації”, яка може пояснити, чому цій публікації не слід повністю довіряти.
Гігант соціальних медіа повторив, що він приховуватиме тих користувачів, які розповсюджують фейки, зі сторінок Explore та хештегів, якщо вони неодноразово отримуватимуть ці прапори на розповсюджуваних матеріалах.
Таке автоматичне маркування може допомогти стримувати деякі більш неприємні спроби поширити дезінформацію. Ви, сподіваємось, також побачите менше репостів всякого інформаційного сміття від друзів. Це не обов’язково зупинить найбільш рішучих розповсюджувачів фейків, і це, звичайно, не допоможе вам уникнути помилкових політичних оголошень. Однак це крок у правильному напрямку, і нова глобальна програма перевірки фактів також допоможе зробити Ваше життя в Інтернеті приємнішим.
До речі, припинено діяльність потужного хакерського угруповання – у дата-центрі під Одесою правоохоронці виявили майже 150 серверів із тисячами хакерських ресурсів.
Також у 2020 році межа між фейками і правдою ставатиме ще більш розмитою завдяки використанню нових технологій, а перед численними смарт-будинками та розумними містами постане ряд проблем кібербезпеки. Компанія ESET представила щорічний прогноз розвитку загроз на найближчі 12 місяців.
Зверніть увагу, компанія Adobe випустила оновлення безпеки для чотирьох своїх широко використовуваних продуктів – Adobe Acrobat і Reader, Photoshop CC, ColdFusion і Brackets.
Цікаво, що Microsoft опублікувала звіт про тенденції шкідливого ПЗ і кібербезпеки в 2019 році, в якому також розповіла про зростання активності фішингових атак.
Стало відомо, що на Дніпропетровщині Служба безпеки України блокувала діяльність хакерського угруповання, організованого спецслужбами РФ для проведення кібератак на українські державні органи.
Якщо Ви купуєте товари в Інтернеті і хочете бути в безпеці, важливо вивчити сайт перш, ніж робити замовлення, і задатися головним питанням. Наскільки добре налагоджений захист покупців? Як здійснюється обробка претензій і повернення грошових коштів? На ці запитанні спробуємо відповісти у цій статті.