В Одесі виявили майстерню з виготовлення та велику кількість вже готових підроблених карт для викрадення коштів з банківських рахунків громадян.

Про це йдеться у повідомленні Департаменту кіберполіції Національної поліції України.

Правоохоронці викрили у такій протиправній діяльності 36-річного мешканця Одеси. Було встановлено місця, де він встановлював прилади для зчитування інформації, обготівковував кошти та місце його проживання. Зловмисника було затримано в момент обготівковування грошей із скомпрометованої платіжної картки клієнта банку.

Під час затримання у правопорушника при собі було виявлено більше 40 дублікатів банківських карток (так званий “білий пластик”), мобільний телефон, сумку, окуляри, рукавички та гроші. Водночас, поліцейські провели ряд обшуків за місцем проживання правопорушника та у його автомобілі.

Під час обшуку було виявлено майстерню з виготовлення предметів для викрадення конфіденційної інформації щодо банківської картки користувача. Відтак, було вилучено: силіконову форму для виготовлення “шиммера” (пристрій), станки для надання і корегування форми “шиммера” відповідно до стандартів кардрідера банкоматів, мікросхеми з флеш-накопичувачем та акумулятором для підключення міні відеокамери, яка використовувалась для фіксації PIN-коду. Також вилучено кардрідер, який використовувався для тестування виготовлених “шиммерів”.

Поліцейські виявили й пристрої, які використовувалися для перенесення раніше викрадених “дампів” на попередньо заготовлені білі пластикові картки. Далі ці картки використовувалися зловмисником для несанкціонованого зняття грошей.

Також правоохоронці вилучили комп’ютерну техніку, жорсткі диски, велику кількість готових дублікатів банківських карток, мобільні телефони, банківські картки та чорнові записи, в яких містився проект обладнання, рукописні інструкції із замірами та зображенням майбутнього приладу.

Кіберполіція наголошує на необхідності дотримання правил безпеки при використанні банківської картки для унеможливлення вчинення злочинцями подібних злочинів. Для цього:

  • під час зняття готівки в банкоматах завжди прикривайте рукою PIN-клавіатуру, це убереже Вас від заволодіння PIN-кодом платіжної банківської картки;
  • зверніть увагу на цілісність, колір та щільне прилягання частин банкомату до його корпусу, сліди на частинах банкомату від клею чи інших речовин, а також наявність невідомих пристроїв, направлених на PIN-клавіатуру;
  • використовуйте банкомати, які розміщені всередині відділень банківських установ;
  • в разі виникнення підозри, що ваша картка потрапила у скіммінговий пристрій, негайно зателефонуєте до call-центру банку та заблокуєте платіжну картку
  • у разі виїзду за кордон повідомте до банку країну в яку від’їжджаєте на відпочинок, зменшіть ліміт зняття коштів в банкоматах
  • використовуйте за кордоном банківські картки з нульовим балансом на які (за необхідністю) переказуйте з основного рахунку кошти, ідентичні сумі, яка необхідна для разового використання.

Нагадаємо, незвичайний майнер LoudMiner, який здатний добувати криптовалюта на різних операційних системах, виявили експерти компанії ESET. Існують дві версії загрози для macOS і одна для Windows.

Також Facebook протягом декількох років використовували у якості майданчика для поширення троянів для віддаленого доступу, в тому числі Houdini, Remcos і SpyNote.

Окрім цього, у втручанні у роботу Державних реєстрів Міністерства юстиції України затримали 24 річного киянина, який маючи у користуванні ключі доступу до реєстрів, за гроші проводив незаконну перереєстрацію майна на підставних осіб.

До речі, YouTube, Chrome, Play Music/YouTube Music та Play Store є винуватцями швидкого витрачання трафіку. На щастя, Android має ряд інструментів, які допомагають зберігати трафік кожного місяця.