СБУ викрила та блокувала діяльність шахраїв, які “обійшли” захист українських мобільних операторів у технології міжнародної телефонії.

Зловмисники користувалися пристроями, які дозволяли робити міжнародні дзвінки під виглядом місцевих. Таким чином кіберзлодії гарантували своїм клієнтам повну анонімність при закордонних дзвінках. За оперативними даними, щомісяця ділки заробляли майже $20 тис.

Зловмисниками виявилися мешканці Одеси. Вони заволоділи спеціалізованим телекомунікаційним обладнанням і програмним забезпеченням, яке дозволяло перенаправляти канали мобільного зв’язку.

Дзвінки, які робилися за цією технологією, забезпечували повну анонімність і могли використовуватися для нанесення шкоди інтересам держави.

Для забезпечення “конспірації” вони розмістили допоміжне обладнання в автомобілях місцевих таксистів, які постійно змінювали місцезнаходження, та імітували діяльність реальних абонентів.

Під час обшуків за адресами проживання фігурантів та в їхніх автомобілях вилучено комп’ютерну техніку зі встановленим спеціальним програмним забезпеченням, телекомунікаційне обладнання (GSM-шлюзи, GSM-модеми, SIM-банки), sim-карти операторів мобільного зв’язку та чорнову документацію, що підтверджує протиправну діяльність.

Радимо звернути увагу на поради, про які писав Cybercalm, а саме:

Чому три випадкових слова – це найкращий пароль? ІНСТРУКЦІЯ

Як не стати жертвою програм-вимагачів? ПОРАДИ

Якими будуть нові смартфони Galaxy Z Fold 3 та Z Flip 3? ОГЛЯД

Як уникнути шахрайських схем із використанням deepfake-відео? ПОРАДИ

Навіщо інші антивіруси, якщо у Вас є Windows Defender? ПОРАДИ

Як налаштувати режим “Не турбувати” на телефонах Samsung Galaxy? – ІНСТРУКЦІЯ

Нагадаємо, ізраїльський виробник рішень для верифікації та забезпечення прозорості в мобільних та online-екосистемах GeoEdge повідомив про виявлення першої у світі кібератаки на домашні IoT-пристрої з використанням шкідливої реклами.

Також баг на офіційному сайті виробника автомобілів Ford Motor відкривав конфіденційні дані, доступ до яких міг отримати будь-який хакер. Серед інформації були бази даних клієнтів, відомості про співробітників тощо.

Окрім цього, американська трубопровідна компанія Colonial Pipeline виплатила 4,4 мільйона доларів хакерам, які викрали особисті дані майже 6 тисячам нинішніх та колишніх працівників компанії. Colonial Pipeline була вимушена сплатити викуп через ймовірність загрози газової кризи.

І майже анекдотична ситуація трапилася із розробником шкідливих програм, який розпочав їх тестування у своїй системі, щоб випробувати нові функції, а згодом дані потрапили на розвідувальну платформу хакерів. Мова йде про розробника Raccoon – трояна-викрадача інформації, який може збирати дані з десятків програм.