Не забувайте про комп’ютер, коли весною прибираєте всі речі. Є кілька простих способів привести Ваш ноутбук або стаціонарний комп’ютер на Windows у порядок.

Видаліть програми, якими ви не користуєтесь

Ця порада може здатися очевидною, але з неї варто почати. Багато встановлених програм або фонові системні служби дають додаткове навантаження, через що воно триває довше. Деякі програми заповнюють контекстне меню Провідника файлами опціями. Інші – особливо ігри для ПК – можуть просто зайняти багато місця на диску.

Це чудово, якщо Ви використовуєте ці програми і вважаєте їх корисними, але легко встановити велику кількість програм і виявити, що взагалі їх не використовуєте. Щоб виправити це, видаліть програми, якими Ви не користуєтесь.

У Windows 10 Ви можете перейти до Налаштування>Програми>Програми та функції, щоб побачити список програм, які можна видалити. Ви також можете отримати доступ до традиційної панелі “Видалення або зміна програми” на класичній панелі керування.

Переглядаючи список, пам’ятайте, що певні програми в ньому необхідні іншим програмам. Наприклад, є велика ймовірність того, що Ви побачите тут низку елементів “Microsoft Visual C++ Redistributable”.

Якщо ви не знаєте, що робить програма, виконайте її пошук в Інтернеті. Ви можете виявити, що програма є необхідною та корисною утилітою для обладнання вашого ПК, наприклад.

Весняне прибирання: 10 порад з очищення Вашого комп'ютера

Видаліть розширення браузера, які Вам не потрібні

Розширення браузера схожі на програми. Легко встановити їх та виявити, що ви їх не використовуєте. Однак розширення браузера можуть уповільнити Ваш веб-перегляд, і більшість із них мають доступ до всього, що Ви робите у своєму браузері. Це робить їх ризиком для безпеки та конфіденційності, особливо якщо вони створені компанією або особою, якій Ви не довіряєте.

Якщо Ви встановили офіційне розширення браузера, зроблене компанією, що керує паролями, якій Ви вже довіряєте, це одне. Але якщо Ви встановили невелике розширення, яке надає інколи корисну функцію, і воно було зроблене якоюсь невідомою особою, – то, можливо, Вам краще, якщо його видалити.

Перегляньте встановлені розширення веб-браузера та видаліть ті, якими Ви не користуєтесь – або не довіряєте. Наприклад, у Google Chrome натисніть меню>Інші інструменти>Розширення, щоб знайти їх. У Mozilla Firefox натисніть меню>Додатки. У Microsoft Edge натисніть меню>Розширення.

Налаштуйте програми запуску

Ми рекомендуємо видалити програми, які Вам не потрібні та не використовуються. Але іноді Вам може знадобитися залишити програму встановленою, перешкоджаючи її завантаженню під час запуску. Тоді Ви можете запустити програму лише тоді, коли вона Вам потрібна. Це може прискорити процес завантаження та очистити системний трей або область сповіщень.

Щоб знайти елементи керування Програмою запуску в Windows 10, клацніть правою кнопкою миші на панелі завдань і виберіть “Диспетчер завдань” (або натисніть Ctrl+Shift+Esc). Клацніть на вкладку “Запуск”, і якщо Ви не бачите її, спочатку натисніть “докладніше”. (Ви також можете знайти подібний інструмент у меню Налаштування>Програми>Запуск).

Вимкніть будь-які програми, які Ви не хочете запускати під час завантаження. Багато з них не знадобляться. Майте на увазі, що це може вплинути на функціональність – наприклад, якщо Ви вирішите не запускати Microsoft OneDrive або Dropbox під час завантаження, вони не запускатимуться та не синхронізуватимуть Ваші файли автоматично. Вам доведеться відкривати їх після завершення процесу запуску комп’ютера, щоб це сталося.

Весняне прибирання: 10 порад з очищення Вашого комп'ютера

Впорядкуйте робочий стіл і файли

Весняне прибирання – це не лише пришвидшення роботи ПК. Йдеться також про те, щоб Ви швидше використовували його. Наявність правильно організованої структури файлів полегшить Вам пошук потрібних файлів.

Прибирання Вашого захаращеного робочого столу – велика частина цього. А якщо Ви не хочете прибирати робочий стіл, спробуйте просто приховати піктограми робочого столу, що можна легко зробити, клацнувши правою кнопкою миші на робочому столі та знявши прапорець “Вигляд”>”Відображати піктограми Робочого стола”.

Крім того, розгляньте можливість відкриття Провідника файлів та упорядкування ваших особистих файлів та папок. Є велика ймовірність того, що папці “Завантаження”, зокрема, потрібне очищення – або просто швидке видалення старих завантажень, які Вам більше не потрібні. Незалежно від того, які папки Ви часто використовуєте, розгляньте можливість закріпити їх на бічній панелі швидкого доступу у Провіднику файлів, щоб полегшити доступ до ваших матеріалів.

Очистіть панель завдань і меню “Пуск”

Поки Ви це робите, подумайте про обрізання або реорганізацію значків на панелі завдань. Якщо Ваша панель завдань заповнена піктограмами для непотрібних Вам програм, відкріпіть їх, клацнувши правою кнопкою миші та вибравши “Відкріпити з панелі завдань”. Розташуйте їх за допомогою перетягування, щоб перемістити їх де завгодно на панелі завдань.

Погляньте також на налаштування меню “Пуск”. Меню “Пуск” Windows 10 за замовчуванням наповнене ярликами, якими Ви, ймовірно, не користуєтесь. Якщо Ви ніколи не налаштовували його, зараз настав час переконатися, що лише ті програми, якими Ви насправді користуєтеся, прикріплені до його області плиток.

І поки Ви це робите, у вас може працювати безліч програм, які мають піктограму системного трея. Ви можете приховати піктограми області сповіщень за допомогою швидкого перетягування, залишаючи програму запущеною, виймаючи піктограму з панелі завдань.

Весняне прибирання: 10 порад з очищення Вашого комп'ютера

Наведіть порядок у своєму браузері та його закладках

Напевно, Ви проводите багато часу у веб-браузері свого комп’ютера. Якщо Ви використовуєте його функцію закладок, подумайте про те, щоб витратити певний час, аби реорганізувати Ваші закладки таким чином, щоб це мало сенс.

Найпростіше це зробити за допомогою диспетчера закладок у вашому браузері, а не возитись на панелі інструментів закладок. У Google Chrome натисніть меню> Закладки> Диспетчер закладок, щоб запустити його. Подумайте про створення резервної копії Ваших закладок.

Запустіть очищення диска, щоб звільнити місце

Якщо Ви хочете очистити деякі тимчасові файли та звільнити місце на диску, спробуйте скористатися інструментом очищення диска, вбудованим у Windows. У Windows 10 відкрийте меню “Пуск”, знайдіть “Очищення диска” за допомогою вікна пошуку та натисніть “Очищення диска”, щоб запустити його. Натисніть кнопку “Очистити системні файли”, щоб переконатися, що Ви очищаєте як файли свого облікового запису користувача Windows, так і загальносистемні файли.

Залежно від того, скільки часу минуло з моменту останнього запуску цього інструменту, можливо, Ви зможете звільнити гігабайти непотрібних файлів – наприклад, файли, пов’язані зі старими оновленнями Windows. Уважно перегляньте список речей, які Disk Cleanup планує видалити, щоб переконатися, що інструмент не видаляє нічого, що Ви хочете зберегти.

Весняне прибирання: 10 порад з очищення Вашого комп'ютера

Видаліть пил з ПК

Якщо у Вас настільний ПК, Вам слід регулярно відкривати його і чистити від пилу (спочатку обов’язково вимкніть ПК!). Також може знадобитися видалення пилу з ноутбука.

Пил часто накопичується у вентиляторах ПК та інших компонентах, знижуючи їх ефективність охолодження.

Хоча вам не доведеться божеволіти, ретельно очищаючи кожну частину ПК , ми рекомендуємо вимкнути ПК та очистити його стисненим повітрям. Ніколи не використовуйте для цього вакуум!

Стиснене повітря забезпечує чудовий безпечний спосіб очищення пилу зсередини ПК. Це також може допомогти при чищенні інших компонентів, таких як клавіатура.

Очистіть свою брудну клавіатуру, монітор тощо

Пил з внутрішньої сторони ПК може вплинути на продуктивність та охолодження. Але пил, ймовірно, є і в іншому місці: на екрані монітора комп’ютера, між клавішами на клавіатурі тощо.

Весняне прибирання – чудовий час для гарного, глибокого очищення. Для очищення монітора все, що Вам насправді потрібно – це звичайна тканина з мікрофібри, така сама, якою Ви б протирали пару окулярів.

Для глибокого очищення клавіатури Ви можете, як правило, вийняти клавіші та використовувати стиснене повітря або вакуум для очищення накопиченого сміття.

Весняне прибирання: 10 порад з очищення Вашого комп'ютера

Необов’язково: розгляньте можливість “скинути” Windows 10

Закінчимо виразною порадою: якщо Ви хочете почати зі свіжої, чистої інсталяції Windows, спробуйте скинути Windows 10. Не плутайте це з перезавантаженням вашого ПК – це більше схоже на відновлення заводських налаштувань на інших пристроях.

У Windows 10 “скидання” Windows схоже на перевстановлення. Ви отримаєте заводське середовище за замовчуванням, без встановлених програм та налаштувань, які Ви змінили. Потім можна починати зі свіжого. (Ви можете зберегти свої особисті файли під час процесу скидання).

Під час скидання налаштувань Windows Ви можете виконати “новий запуск”, який фактично видалить будь-яку встановлену виробником вірусну програму та надасть Вам нову, пряму від Microsoft Windows 10. Якщо на Вашому ПК є багато сміття, встановленого виробником, це чудовий варіант спробувати.

Попередження: якщо ви спробуєте це, вам слід пам’ятати, що згодом Вам доведеться витратити час на перевстановлення програмного забезпечення та налаштування Windows 10 так, як Вам подобається.

Крім того, ми рекомендуємо зробити резервну копію своїх файлів перед тим, як пройти цей процес, про всяк випадок: Процес скидання може зберегти Ваші файли, якщо Ви вибрали правильні параметри, але краще бути в безпеці, щоб не шкодувати потому. Завжди найкраще мати постійне оновлене резервне копіювання.

Не хочете свіжу інсталяцію Windows? Пропустіть цей крок! Якщо Ви дотримувались інших наших порад, ваш ПК вже повинен бути відновленим.

Тепер ваш ПК упорядкований і готовий до роботи. Чому б не очистити все інше навесні? Прийміть виклик весняного прибирання.

Джерело: How-To Geak

Радимо звернути увагу на поради, про які писав Cybercalm, а саме:

Як відновити видалені публікації чи історії в Instagram? ІНСТРУКЦІЯ

Як захистити Вашу конфіденційність в Інтернеті, якщо режим анонімного перегляду у Chrome виявився слабким?

Чому у Вас є як мінімум три мільярди причин змінити пароль облікового запису?

Злам веб-сайту: сім ознак, що свідчать про це

Як підвищити захист екаунта в Twitter? ПОРАДИ

Нагадаємо, що майже всі найпопулярніші програми Android використовують компоненти з відкритим вихідним кодом, але багато з цих компонентів застаріли і мають як мінімум одну небезпечну уразливість. Через це вони можуть розкривати персональні дані, включаючи URL-адреси, IP-адреси і адреси електронної пошти, а також більш конфіденційну інформацію, наприклад, OAuth-токени, асиметричні закриті ключі, ключі AWS і web-токени JSON.

Окрім цього, фахівці компанії AdaptiveMobile Security повідомили подробиці про небезпечну проблему в технології поділу мережі 5G. Уразливість потенційно може надати зловмисникові доступ до даних і дозволити здійснювати атаки типу “відмови в обслуговуванні” на різні сегменти мережі 5G оператора мобільного зв’язку.

Також дослідники безпеки виявили в Google Play і Apple App Store сотні так званих fleeceware-додатків, які принесли своїм розробникам сотні мільйонів доларів.

До речі, в даркнеті виявили оголошення про продаж підроблених сертифікатів про вакцинацію і довідок про негативний тест на Covid-19. Крім того, число рекламних оголошень про продаж вакцин від коронавірусу збільшилося на 300% за останні три місяці.

Двох зловмисників з Кривого Рогу викрили у привласненні 600 тисяч гривень шляхом перевипуску сім-карт. Отримавши мобільний номер, зловмисники встановлювали дані про особу, яка раніше його використовувала. Для цього вони авторизувалися у різних мобільних додатках, зокрема поштових служб, державних, комунальних та медичних установ, використовуючи функцію відновлення паролю.