Wikimedia Foundation опублікувала “універсальний кодекс поведінки”, який спрямований на припинення зловживань, дезінформації та маніпуляцій в глобальній online-енциклопедії.

Новий кодекс був випущений з метою розширити існуючі політики і створити набір стандартів спільноти для боротьби з “негативною поведінкою”.

Нова політика покликана перешкодити зусиллям зі спотворення і маніпулювання вмістом Вікіпедії, якою в основному керують добровільні користувачі.

Кодекс складається з 1,6 тис. слів і був розроблений за участю приблизно 1,5 тис. добровольців із всього світу. Документ містить формулювання, спрямовані на запобігання зловживанням владою і впливом з метою залякування інших, а також навмисного впровадження помилкового або неточного матеріалу.

Нагадаємо, що 15 січня 2001 року двоє американських підприємців Джиммі Вейлз та Ларрі Сенгер запустили онлайн-енциклопедію. Назвали її Вікіпедія (Wikipedia). Попри те, що спочатку її багато критикували за неточності, вона стала дуже успішною.

Тепер це 15-й за популярністю сайт в Інтернеті, який працює на 316 мовах, і чия робота підтримується редакторами-волонтерами. А ще Вікіпедія – це 56 мільйонів статей та 1,7 млрд відвідувачів сайту щомісяця.

Радимо звернути увагу на поради, про які писав Cybercalm, а саме:

Як виправити повільний Wi-Fi? ПОРАДИ

Як дізнатися, які дані Google знає про Вас і видалити їх? – ІНСТРУКЦІЯ

Як не стати жертвою кібератаки? ПОРАДИ

Чи варто користуватися WhatsApp? П’ять правил безпеки від найбільш розшукуваного хакера світу

П’ять небезпечних типів файлів, що можуть містити шкідливе ПЗ

Що таке Google Assistant та що він може робити?

Нагадаємо, Apple займається розробкою, яка буде розрізняти користувачів смартфонів за новою технологією. Йдеться про так звану теплову карту особи, яка, як і відбитки пальців, є унікальною. Обдурити цю систему захисту буде практично неможливо.

Також корпорація Microsoft випускає вбудований генератор паролів та функцію моніторингу витоків облікових даних у системах Windows та macOS, що працюють з останньою версією Microsoft Edge.

Окрім цього, багатофункціональний “шкідник” VPNFilter, якому вдалося інфікувати 500 тисяч роутерів у 54 країнах, хоч і був дезактивований два роки тому, однак досі не вичищений із сотень мереж. Такі невтішні результати чергової перевірки, яку провели дослідники з Trend Micro.

До речі, викрадена база даних, яка містить імена, адреси електронної пошти та паролі користувачів Nitro PDF, безкоштовно розповсюджується в Мережі. Загалом база даних налічує понад 77 мільйонів записів.