Операційна система HarmonyOS, що розробляється Huawei, виявилася форком Android і практично нічим не відрізняється від мобільної операційної системи Google.

За словами редактора видання Ars Technica, ОС є зовсім не альтернативою, а всього лише недбалим форком Android 10.

Нагадаємо, раніше в Мережі виникало припущення, що реліз мобільної версії HarmonyOS 2.0 буде заснований на Android. У зв’язку з цим президент підрозділу споживчого ПЗ компанії Huawei вирішив спростувати ці теорії і повідомив, що операційна система Harmony OS не є копією ОС Android або iOS.

Слова Huawei були обнадійливою обіцянкою того, що втрата доступу до американських підприємств не зупинить Huawei від впровадження інновацій, проте проведене тестування бета-версії ОС виявило деякі невтішні відкриття:

  • Для отримання доступу розробника потрібна дводенна перевірка біографічних даних, яка містить відправку Huawei копій паспорта, посвідчення особи і кредитної карти.
  • Насправді користувач не запускає бета-версію ОС в її емуляторі. Замість цього здійснюється потокова трансляція емулятора з роздільною здатністю 720p, яка імовірно ведеться з мобільного пристрою в Китаї.

“Після отримання доступу до HarmonyOS через досить важкий процес реєстрації, запуску SDK і емулятора, а також вивчення документації розробника, я не можу прийти до якого-небудь іншого висновку – Harmony OS по суті є форком Android. Те, як Huawei описує ОС в пресі і документації розробників, схоже, не має відношення до того, що компанія насправді поставляє”, – пояснив редактора видання Ars Technica Рон Амадео.

Як зазначив редактор, документація розробника немов навмисно написана таким чином, щоб заплутати читача. А фрагмент реального коду ОС, на який погляне користувач, виглядає як Android з мінімальними змінами.

Радимо звернути увагу на поради, про які писав Cybercalm, а саме:

Як виправити повільний Wi-Fi? ПОРАДИ

Як дізнатися, які дані Google знає про Вас і видалити їх? – ІНСТРУКЦІЯ

Як не стати жертвою кібератаки? ПОРАДИ

Чи варто користуватися WhatsApp? П’ять правил безпеки від найбільш розшукуваного хакера світу

П’ять небезпечних типів файлів, що можуть містити шкідливе ПЗ

Що таке Google Assistant та що він може робити?

Нагадаємо, Apple займається розробкою, яка буде розрізняти користувачів смартфонів за новою технологією. Йдеться про так звану теплову карту особи, яка, як і відбитки пальців, є унікальною. Обдурити цю систему захисту буде практично неможливо.

Також корпорація Microsoft випускає вбудований генератор паролів та функцію моніторингу витоків облікових даних у системах Windows та macOS, що працюють з останньою версією Microsoft Edge.

Окрім цього, багатофункціональний “шкідник” VPNFilter, якому вдалося інфікувати 500 тисяч роутерів у 54 країнах, хоч і був дезактивований два роки тому, однак досі не вичищений із сотень мереж. Такі невтішні результати чергової перевірки, яку провели дослідники з Trend Micro.

До речі, викрадена база даних, яка містить імена, адреси електронної пошти та паролі користувачів Nitro PDF, безкоштовно розповсюджується в Мережі. Загалом база даних налічує понад 77 мільйонів записів.