Після того, як у минулому році виплати операторів програм-вимагачів склали 350 мільйонів доларів, фахівці у галузі кібербезпеки вирішили зануритися у вивчення цієї проблеми.

Так з’явився новий веб-сайт, який допомагає зрозуміти, куди йдуть сплачені жертвами шифрувальників викупи. Ресурс отримав назву Ransomwhere, а створив його експерт Джек Кейбл.

Цей фахівець відомий тим, що консультував Агентство з питань кібербезпеки та захисту інфраструктури (CISA) США напередодні виборів президента у 2020 році. Також Кейбл витратив роки на пошук уразливостей і Red Teaming: експерт, виконував роль хакера, допомагаючи організаціям виявляти слабкі місця та усувати їх.

Винайшли спосіб знаходити сплачені жертвами програм-вимагачів мільйони

В інтерв’ю виданню TechCrunch, Кейбл підкреслює, що на створення Ransomwhere його підштовхнув твіт, у якому фахівець Red Canary Кеті Нікельс говорить приблизно наступне:

“Нікто не знає істинних втрат від чинних програм-вимагачів і ботнетів”.

Саме так у Кейбла народилася ідея створення сайту Ransomwhere, який відслідковує усі платежі жертв кібервимагачів.

На сьогодні онлайн-проект експерта зафіксував виплат на суму понад $56 мільйонів. Поки лідерство тримає Netwalker – понад 520 платежів.

Найбільший викуп, який вдалося відстежити на даний момент, складає 413 біткоїнів ($14 млн). Саме таку суму заплатила одна з жертв програм-вимагача RagnarLocker у липні 2020 року.

Усі зібрані Ransomwhere дані доступні іншим спеціалістам у галузі кібербезпеки, відповідну базу можна безкоштовно завантажити та проаналізувати. Жодна інформація про жертв кібератак не передається.

Радимо звернути увагу на поради, про які писав Cybercalm, а саме:

FaceTime для Windows: як користуватися – ІНСТРУКЦІЯ

Чому перевірка готовності Вашого ПК до Windows 11 видає неможливість встановлення?

Як безпечно користування соціальними мережами? ПОРАДИ

В Україні поширюється онлайн-грумінг: як захистити Ваших дітей? ПОРАДИ

Що можуть Google та Apple віддалено зробити з Вашим смартфоном?

Як “скинути” рекламний ідентифікатор на Android? ІНСТРУКЦІЯ

До речі, Google видалила з Play Store дев’ять Android-додатків, в цілому завантажених 5,8 млн разів, що, як виявилося, викрадали облікові дані користувачів для авторизації в Facebook.

Щоб виявити, які пристрої “розумного” будинку атакують найбільше, експерти налаштували і підключили до Інтернету уявний “розумний” будинок, що містив різні пристрої – від смарт-телевізорів і термостатів до камер відеоспостереження, принтерів і “розумних” чайників.

Винахідник інтернету сер Тім Бернерс-Лі продав на аукціоні Sotheby’s оригінальний код, за допомогою якого він колись створив Інтернет.

Окрім цього, компанія Apple 30 червня відкрила офіційний офіс в Україні – компанія планує самостійно ввозити техніку в Україну та контролювати магазини офіційних дилерів, які надають послуги компанії в Україні.