Кілька операторів бездротового зв’язку в США успішно розгорнули мережі 5G по всій країні. Нещодавно запущені пристрої iPhone 12 та декілька пристроїв Android, що підтримують 5G, користуються перевагами швидких швидкостей нової технології. Незважаючи на те, що нові стандарти та обладнання стільникового зв’язку були введені лише рік тому, 5G-сумісні пристрої поволі потрапляють до рук повсякденних споживачів і незабаром стануть нормою на ринку. Незахищена інфраструктура, безсумнівно, стала б причиною для тривоги через масове впровадження нової технології.

З встановленням нового технологічного стандарту п’ятого покоління для широкосмугових стільникових мереж країни, очолювані США, розпочали ініціативу “Чиста мережа” . Нова програма допомагає країнам-членам використовувати міжнародно визнані стандарти цифрової довіри та розглядає довгострокову загрозу конфіденційності даних, безпеці, правам людини та принциповій співпраці, що створюється для вільного світу з боку авторитарних злочинців. Існує більше п’ятдесяти “чистих” країн і майже двісті “чистих” телекомунікаційних компаній – помітними членами є країни, розташовані в Європейському Союзі, а також Канада, Австралія, Тайвань тощо.

Безсумнівно, є пільги щодо отримання якіснішого підключення до Інтернету. Тим не менш, і з падіннями слід боротися – ненадійні постачальники ІТ, такі як Huawei та ZTE, які зобов’язані виконувати директиви Комуністичної партії Китаю, можуть бути змушені надавати доступ до конфіденційної інформації. Заснувавши “Чисту мережу”, США та їх союзники у всьому світі сподіваються захистити важливі дані та мережі від ворожих держав та впливів.

Розповсюдження

Робочі зусилля “Чистої мережі” включають створення безпечних мереж із чистим телекомунікаційним обладнанням та забезпечення сертифікованих магазинів, чистих програм, чистих хмар та чистого кабелю. Довірені програми не дозволятимуться в магазинах мобільних додатків США . За словами державного секретаря США Майкла Помпео, китайські програми загрожують конфіденційності, розповсюджують віруси, цензурують вміст, поширюють пропаганду та дезінформацію. Іноземні держави не повинні використовувати особисту та ділову інформацію. Компанії повинні видалити програми з магазину додатків Huawei, щоб переконатися, що дані не викрадаються. Чиста хмара не дозволить “зловмисним” державам отримати доступ до військових таємниць та цінної інтелектуальної власності, включаючи дослідження вакцин Covid-19. “Чиста мережа” також має на меті захистити підводні кабелі, що з’єднують країни-члени з глобальним Інтернетом, не дозволяючи “шкідливим” державам підривати їх для розвідки.

Протягом наступних кількох років “Чиста мережа” планує продовжувати додавати нові країни-члени та нових операторів зв’язку. Деякі країни, такі як Росія, Китай та Іран, швидше за все, ніколи не матимуть доступу до неї. Хоча “ворожі” держави не будуть частиною союзу, це не означає, що не буде спроб втручання. Незважаючи на те, що уряд робить все можливе, щоб захистити своїх громадян, обов’язок людей захищати себе. Наявність надійного антивірусного програмного захисту на всіх Ваших пристроях завжди має бути першим кроком на шляху до безтурботного перегляду Інтернету та безпечного використання мобільних телефонів.

Радимо звернути увагу на поради, про які писав Cybercalm, а саме:

Як використовувати “Швидкі команди” на Apple Watch? – ІНСТРУКЦІЯ

Як змінити обліковий запис Google за замовчуванням на комп’ютері? – ІНСТРУКЦІЯ

Як використовувати Google Duo для здійснення відеодзвінків? – ІНСТРУКЦІЯ

Як додавати, редагувати або видаляти збережені паролі в Microsoft Edge? – ІНСТРУКЦІЯ

Як швидко очистити всі сповіщення на Mac? ІНСТРУКЦІЯ

Нагадаємо, американське розвідувальне співтовариство офіційно звинувачує російських хакерів у зламі SolarWinds. Підозрюють, що російські хакери, які фінансуються державою, зламали ІТ-компанію SolarWinds, яку вони потім використали як стартовий майданчик для проникнення в кілька урядових відомств США

Також дослідники з безпеки виявили нову родину програм-вимагачів, яка націлилася на корпоративні мережі, та попередили, що професійні кіберзлочинці вже вдарили по декількох організаціях за допомогою схеми шифрування файлів.

Окрім цього, браузер Edge буде постійно звіряти інформацію з базами даних про розсекречені логіни і паролі – користувачі отримуватимуть інформацію у разі виявлення діяльності з боку кібершахраїв. Також власникам пристроїв надаватимуть поради, що дозволяють змінити конфіденційні дані з метою збереження високого рівня безпеки.

За останніми даними, один із найбезпечніших месенджерів Signal набуває популярності як в Україні, так і в США. Навіть Ілон Маск підтримав хвилю популярності і порадив користуватися Signal у себе в Твіттері. У чому його переваги, читайте у статті.