Викрадача логінів та паролів затримали в Чернівцях

3 хв. читання
police 9

Житель Буковини за допомогою шкідливого програмного забезпечення викрадав логіни та паролі громадян для авторизації на різних Інтернет-ресурсах.

Співробітники кіберполіції у Чернівецькій області спільно зі слідчими поліції регіону, за участю спецпідрозділу “КОРД”, під процесуальним керівництвом місцевої прокуратури, викрили правопорушника у несанкціонованому втручанні в роботу комп’ютерних мереж.

Кіберполіція встановила, що 29-річний мешканець Чернівців придбав та модифікував шкідливе програмне забезпечення, за допомогою якого викрадав логіни і паролі користувачів мережі Інтернет.

Програмне забезпечення діяло за принципом грубого підбору паролів. У подальшому правопорушник продавав облікові записи на тематичних форумах. Один обліковий запис коштував близько 10 доларів. Від незаконних дій фігуранта постраждали переважно іноземні громадяни.

Гроші зловмисник отримував на заборонені в Україні електронні гаманці та в подальшому виводив на банківську карту.

Правоохоронці провели обшук за місцем проживання фігуранта. За результатами вилучено системні блоки, ноутбуки, жорсткі диски, флеш-накопичувач, мобільні телефони, банківські картки.

Зловмиснику загрожує позбавлення волі на строк від трьох до шести років. Триває слідство.

Радимо звернути увагу на поради, про які писав Cybercalm, а саме:

ЯК ОЧИСТИТИ КЕШ ТА ФАЙЛИ COOKIES У БРАУЗЕРІ FIREFOX? – ІНСТРУКЦІЯ

ПОРАДИ ЩОДО ОРГАНІЗАЦІЇ СВОЇХ ДОДАТКІВ ДЛЯ IPHONE АБО IPAD

ЯК ЗАПОБІГТИ ДЕФРАГМЕНТАЦІЇ ТВЕРДОТІЛОГО НАКОПИЧУВАЧА SSD? ІНСТРУКЦІЯ

НАВІЩО ПОТРІБЕН МЕНЕДЖЕР ПАРОЛІВ ТА ЯК ПРАВИЛЬНО ЙОГО ОБРАТИ?

ЯК ЗАБОРОНИТИ GOOGLE ЗБИРАТИ ВАШІ ДАНІ ТА НАЛАШТУВАТИ ЇХНЄ АВТОВИДАЛЕННЯ? ІНСТРУКЦІЯ

Ноутбук та рідина – це погана комбінація, але трапляються випадки, коли вони все ж таки “об’єднуються”. Про те, що робити, якщо це сталося, читайте у статті.

Також після тестування стало відомо, що надзвичайно популярний сьогодні додаток – TikTok, зберігає вміст буфера обміну кожні кілька натискань клавіш. Цей факт насторожив багатьох користувачів, але TikTok лише один із 53 додатків, які зберігають інформацію про користувачів таким чином.

Стало відомо, що мешканець Житомирщини підмінив міжнародного мобільного трафіку на понад півмільйона гривень. Крім цього, встановлено інші злочинні осередки які здійснюють підміну міжнародного трафіку в різних регіонах країни.

До речі, хакери використовували шкідливе програмне забезпечення, через яке викрадали реквізити банківських електронних рахунків громадян США, Європи, України та їхні персональні дані. Зокрема, через електронні платіжні сервіси, у тому числі заборонені в Україні російські, вони переводили викрадені гроші на власні рахунки у вітчизняних та банках РФ і привласнювали.

Хакери зараз користуються сервісом Google Analytics для крадіжки інформації про кредитні картки із заражених сайтів електронної комерції. Відповідно до звітів PerimeterX та Sansec, хакери зараз вводять шкідливий код, призначений для крадіжки даних на компрометованих веб-сайтах.

Поділитися
Exit mobile version