Сьогодні смартфони стали невід’ємною частиною життя дітей, які народилися в еру цифрових технологій і не уявляють світ без Інтернету та смартфонів. Однак через значне використання девайсів більшість батьків намагаються різними методами заборонити доступ до Інтернет-розваг.
Насправді, важливо не те, скільки часу дитина приділяє своєму пристрою, а те, на що цей час використовується. Тому важливо розуміти межу між здоровим використанням гаджетів та комп’ютерною залежністю.
Ознаки віртуальної залежності
Комп’ютерна залежність може спричинити втрату інтересу до реального життя та уникнення контактів з друзями за межами чатів та соціальних мереж. Тому батьки мають приділяти більше уваги своїм дітям, контролювати проведення їх вільного часу та уникати тривалого використання девайсів.
Іноді дитина так захоплюється комп’ютерними іграми, що стає залежною від них. І будь-яка спроба заборони чи обмеження використання девайсів призводить до конфлікту. Тому часто комп’ютерна залежність може спричинити сімейні проблеми, погіршення успішності у навчанні та конфлікти з ровесниками. Через незадоволення реальним життям дитина відчуває себе щасливою тільки у віртуальному світі.
Правила безпеки для батьків: як уникнути комп’ютерної залежності?
- Відкритий діалог.
В першу чергу, не забувайте поговорити зі своєю дитиною про можливі загрози цифрового світу та способи їх уникнення. Дайте зрозуміти, що в сімейному колі можна обговорити будь-яку проблему чи тривожну поведінку в Інтернеті, з якою може зіштовхнутися юний користувач. Під час розмови варто уникати конфліктів, аби не відштовхнути дитину. - Баланс між цифровим та реальним світом.
Важливо правильно розподіляти час між розвагами онлайн та спілкуванням у реальному середовищі. Для уникнення комп’ютерної залежності Ви маєте допомогти дитині розвиватися в реальному світі та знайти своє хобі. Наприклад, запропонуйте займатися спортом або грати на музичному інструменті. - Приклад для юних користувачів.
Не забувайте, що всі діти переймають звички від своїх батьків, які для них є прикладом для наслідування. Тому ви маєте не тільки контролювати юного користувача, а й також слідкувати за своїми звичками використання гаджетів.
Візьміть у своїй сім’ї за правило на певний час вимикати мобільні пристрої та проводити час, спілкуючись один з одним. Наприклад, кожні вихідні плануйте відвідування різних музеїв чи кінотеатрів усією сім’єю. - Контроль часу використання пристроїв.
Як правило, комп’ютерна залежність у дітей виникає через недостатній контроль батьків за часом, проведеним перед екранами. Тому варто обмежити час використання девайсів. Наприклад, видалення деяких додатків соціальних мереж/чатів та вимкнення сповіщень допоможе позбутися звички дітей — постійно переглядати смартфон чи планшет.
Також батькам рекомендують використовувати спеціальні програми для батьківського контролю, які дозволяють поставити часові обмеження на використання Інтернету та окремих додатків. Крім цього, такі програми захищають юних користувачів від небажаного вмісту Інтернет-ресурсів, блокуючи веб-сайти з неприйнятним контентом, а також показують місцезнаходження дитини.
Нагадуємо, що увімкнення функції двоетапної аутентифікації для облікового запису Google дозволить підвищити рівень безпеки Вашого облікового запису. Як це зробити за допомогою iPhone, читайте у статті.
Зверніть увагу, виявили нову фішингову атаку на користувачів WhatsApp – шахраї поширювали за допомогою популярного месенджера повідомлення про те, що Adidas святкує ювілей і дарує футболки і взуття.
Також фірма Malwarebytes, що спеціалізується на кібербезпеці, заявляє, що знайшла попередньо встановлене китайське шкідливе програмне забезпечення на деяких телефонах, закупівлі яких частково фінансуються урядом США.
Microsoft опублікувала рекомендації з безпеки щодо вразливості Internet Explorer (IE), які зараз експлуатуються в реальності – так званий “нульовий день”
Окрім цього, викрили злочинну групу у зламі ліцензійних систем захисту стоматологічного програмного забезпечення – зловмисники спеціалізувалася на зламі програмного забезпечення стоматологічних 3D-сканерів.