Експерт з інтернет-безпеки, “білий хакер” із Нідерландів Віктор Геверс, відомий тим, що зміг зайти на екаунт президента США Дональда Трампа в 2016 році, повторив свій “успіх” в 2020 році.

Геверс минулого тижня зміг підібрати пароль до Twitter Трампа з п’ятої спроби, пише The Guardian. Виявилося, що це “maga2020!” – гасло передвиборної кампанії чинного президента.

“Make America Great Again” (Зробимо Америку великою знову) – це повний лозунг кампанії Трампа.

Дослідник отримав можливість переглядати особисті повідомлення Трампа, міг публікувати твіти від свого імені і міняти інформацію в профілі. До речі, в обліковому записі президента США була відключена двофакторна аутентифікація. Геверс зізнався, що коли він усвідомив, що сталося, то у нього стався легкий напад паніки. Раптово він зрозумів, що контролює екаунт президента США з 87 мільйонами передплатників.

Геверс сповістив про свою знахідку ЦРУ, ФБР і сам Twitter. Через день на екаунті Трампа з’явилася двофакторная аутентифікація, а через два дні він отримав подяку спецслужб, стверджує дослідник.

Після входу в обліковий запис Геверс відправив електронного листа US-CERT, підрозділу кібербезпеки Міністерства національної безпеки, щоб повідомити про упущення в системі безпеки.

Експерт написав, що пароль Трампа ненадійний, у себе в Twitter і тегнув екаунти ЦРУ, Білого дому, адміністрації Трампа і служби безпеки Twitter.

Радимо звернути увагу на поради, про які писав Cybercalm, а саме:

Шахрайство, оманливий дизайн, або як торгові сайти змушують Вас витрачати більше?

Найпоширеніші схеми кіберзлочинців та способи захисту від них. Поради

Як користуватися спеціальними піктограмами програм на Вашому iPhone та iPad? – ІНСТРУКЦІЯ

Як перемістити програми з бібліотеки додатків на головний екран на iPhone?– ІНСТРУКЦІЯ

Чим Вам загрожує підключення невідомих USB? Поради із захисту

Як зробити Chrome веб-браузером за замовчуванням на iPhone та iPad? – ІНСТРУКЦІЯ

Кібератаки та шкідливі програми – одна з найбільших загроз в Інтернеті. Дізнайтеся з підбірки статей, як виникло шкідливе програмне забезпечення та які є його види, що таке комп’ютерний вірус, про усі види шкідливого ПЗ тощо.

До речі, дослідники розкрили подробиці про критичну уразливість в додатку Instagram для Android, експлуатація якої дозволяла віддаленим зловмисникам перехопити контроль над цільовим пристроєм шляхом відправки спеціально створеного зображення.

Цікаво знати, що кіберполіція затримала злочинну групу, яка за допомогою скімінгових пристроїв виготовляла дублікати банківських карток. Далі з цих карток знімали готівку. За це зловмисникам загрожує до 12 років ув’язнення.

Також після додавання до свого функціоналу аудіо-твітів для iOS у червні, Twitter зараз експериментує з ідеєю дозволити людям записувати та надсилати голосові повідомлення за допомогою прямих повідомлень.

Важливо знати, що хакерам вдалося обійти захист iOS 14 на пристроях, що базуються на процесорі Apple A9.