Дослідник кібербезпеки виявив баг у Wi-Fi модулі iPhone, через який смартфон виходить з ладу, якщо підключитися до бездротової мережі з символьним назвою (SSID) “% p% s% s% s% s% n”. Тепер він повідомив ще про один баг, що дозволяє вимкнути модуль iPhone під час підключення до мережі з SSID “% secretclub% power”.

За словами дослідника Carl Schou, під час підключення до мережі з SSID “% secretclub% power” модуль відключається повністю, мережа Wi-Fi перестає працювати, а кнопка її включення стає неактивною. Крім того, відключається сервіс AirDrop.

Скидання налаштувань мережі не завжди допомагає вирішити проблему. Для того щоб iPhone знову міг підключатися до Wi-Fi, потрібно на комп’ютері вручну відредагувати резервну копію пристрою і видалити звідти шкідливий запис з назвою мережі в файлі .plist. Проте, за словами деяких користувачів, навіть скидання налаштувань пристрою допомагає не завжди.

“% P% s% s% s% s% n справді працює – моя мережа Wi-Fi відключилася. Проте видалення проблемного Wi-Fi з iCloud Keychain на моєму Mac за хвилину виправило проблему на iPhone, і ніякого скидання пароля Wi-Fi не потрібно”, – повідомив один з користувачів.

Проблема може бути пов’язана з синтаксичним аналізом вхідних даних. Справа в тому, що якщо в SSID використовується символ “%”, тоді iOS може помилково прийняти літери після “%” за специфікатор формату рядка. У мовах сімейства C специфікатор формату рядка відіграє особливу роль і обробляється я змінна або команда.

Шоу повідомив Apple про проблему в офіційному порядку, але поки не отримав від компанії відповіді.

Радимо звернути увагу на поради, про які писав Cybercalm, а саме:

Як перенести Ваші контакти з iOS на Android за допомогою iCloud, Gmail або Google Drive? ІНСТРУКЦІЯ

Як вибрати найкращий iPad 2021? ПОРАДИ

Як віддалено вийти з Gmail на загубленому пристрої? ІНСТРУКЦІЯ

Майнінг криптовалют: що таке Taproot та який захист у Bitcoin

Дослідження на основі відкритих джерел: де та як використовується? ІНСТРУКЦІЯ

До речі, Wi-Fi зі специфічною назвою мережі виводить з ладу iPhone. Як виявилося, якщо підключитися до бездротової мережі з символьною назвою, то модуль зависає, при цьому потім його можна включити. Проблема стосується всіх моделей iPhone, в тому числі найновіших. Збій можна перемогти тільки за допомогою повного скидання налаштувань.

Також у продуктах Microsoft в 2020 році виявлено 1268 уразливостей, що є рекордним числом. У період з 2016 по 2020 рік кількість уразливостей в рішеннях американської компанії збільшилася на 181%.

Microsoft оновлює OneDrive в Інтернеті та Android основними функціями редагування фотографій. Серед функцій редагування, які зараз підтримує OneDrive, Ви можете обрізати, обертати та вносити коригування світла та кольору у фотографії. Microsoft також пропонує кілька інших функцій для версії програми OneDrive для Android. Тепер Ви можете передавати фотографії на пристрій із підтримкою Chromecast і дозволяти іншим спостерігати, як Ви гортаєте їх у прямому ефірі.

Окрім цього, в Україні заблокували мережу сall-центрів РФ, які збирали особисті дані українців. Організатори залучали до роботи до 150 операторів, які працювали у дві зміни.