Компанія Jigsaw, яка належить Alphabet, випустила безкоштовний інструмент, який дозволяє журналістам виявляти підроблені фотографії, в тому числі створені за допомогою штучного інтелекту.

Як повідомляє виконавчий директор Jigsaw Jared Cohen, інструмент Assembler проходив тестування в більш ніж десяти новинних організаціях по всьому світу, зокрема в Animal Politico в Мексиці, Rappler на Філіппінах і Agence France-Presse. Jigsaw не планує надавати інструмент широкої громадськості.

“У 2016 році ми почали працювати з дослідниками і вченими над створенням нових методів використання технології для виявлення певних аспектів дезінформаційних кампаній. Разом з Google Research і іншими партнерами ми створили експериментальну платформу під назвою Assembler з метою перевірки, як технологія може допомогти фактчекерам і журналістам у виявленні та аналізі підроблених медіа. […] До того ж, платформа створює простір, де ми можемо співпрацювати з іншими дослідниками, що працюють над створенням технології виявлення”, – повідомив Коен.

У Assembler зібрані разом кілька інструментів для виявлення ознак підробки зображень (фотомонтажу, корекції яскравості тощо), які розроблені різними вченими. Зокрема, в платформу включені інструменти від фахівців Університету Меріленда, Університету Федеріко II в Неаполі і Каліфорнійського університету в Берклі.

Ще два інструменти були створені фахівцями Jigsaw. Один з них – StyleGAN, що дозволяє виявляти зображення, створені за допомогою технології Deepfake. Другий інструмент навчається за допомогою комбінованих сигналів кожного інструменту, що дозволяє йому аналізувати зображення на предмет декількох типів маніпуляцій одночасно.

З'явилася безкоштовна платформа, що дозволяє виявляти підроблені зображення

Зверніть увагу, з 1 лютого WhatsApp не буде працювати на мільйонах iPhone та Android-пристроях, які використовують застарілі версії операційних систем. Застарілими вважаються iOS 8 і Android 2.3.7 Gingerbread та всі, що були до них.

Також нову активність вже відомої групи кіберзлочинців Winnti зафіксували фахівці з кібербезпеки. Цього разу ціллю зловмисників стали університети Гонконгу. Можливою ціллю зловмисників було викрадення конфіденційних даних з пристроїв жертв.

Окрім цього, компанія Twitter розкрила подробиці про кібератаки, в ході яких сторонні особи використовували офіційний API компанії для зіставлення телефонних номерів з іменами користувачів соціальної мережі.

Нагадаємо, дослідники з університету Бен-Гуріон змогли обдурити популярні системи автопілотів, використовуючи сприйняття ними проектованих зображень як справжніх та змусили машини гальмувати або заїжджати на зустрічні смуги на автотрасі.

До речі, якщо Ви не користуєтесь необмеженим стільниковим або широкосмуговим зв’язком, використовуєте повільне з’єднання або просто хочете обмежити кількість даних, які споживає Ваш пристрій, у iOS є прихована функція, яка допоможе Вам зробити це.