23-річного хакера-вимагача, який зламував персональні сторінки українців у соцмережах, викрили працівники Київського управління Департаменту кіберполіції Нацполіції та слідчі Голосіївського управління поліції Києва. Про це повідомляє прес-служба Кіберполіції України.
За допомогою фішингу киянин відбирав у власників доступ до їх персональних сторінок, після чого вимагав за нього гроші.
Фото прес-служби Кіберполіції України
Крім персональних сторінок, він також орієнтувався на профілі Інтернет-магазинів у соціальній мережі «Instagram». Використовуючи фейкові сторінки та електронні листи, нібито від адміністрації «Instagram», зловмисник отримував доступ до зазначених сторінок. Після чого надсилав потерпілим Email-повідомлення, в яких пропонував за 10 тисяч гривень розблокування сторінки.
Оперативники з кіберполіції провели санкціонований обшук за місцем проживання хакера. У його помешканні виявлено комп’ютерну техніку та мобільні телефони з різними SIM-картками, які зловмисник використовував для реєстрації фейкових доменних імен. Також, у квартирі вилучено блокнот з чорновими записами, де зловмисник записував усі операції з руху коштів.
Читайте також: ФІШИНГ ТА ПІДОЗРІЛІ ВКЛАДЕННЯ: ЯК НЕ ПОТРАПИТИ НА ГАЧОК ДО ЗЛОВМИСНИКІВ ЧЕРЕЗ ПОШТУ
Триває досудове розслідування за двома статтями Кримінально кодексу України: за частиною 1 статті 361-1 – Створення з метою використання, розповсюдження або збуту шкідливих програмних чи технічних засобів, а також їх розповсюдження або збут, та за частиною 3 статті 190 – Шахрайство.
Поліцейські встановлюють осіб, які стали жертвами дій зловмисника. Вилучену комп’ютерну техніку направлено до експертного центру для проведення усіх необхідних експертиз. Після отримання її результатів буде вирішено питання щодо оголошення киянину про підозру.
Для недопущення таких випадків спеціалісти Кіберполіції рекомендують дотримуватися наступних порад:
- Встановіть надійний пароль (12-14 символів з використанням верхнього та нижнього регістру);
- Користуйтесь дворівневою аутентифікацією;
- Намагайтесь користуватись тільки своїм ноутбуком або ПК;
- Встановіть актуальну антивірусну програму;
- Не читайте і не відкривайте підозрілі листи у своєму e-mail;
- Нікому не повідомляйте дані свого облікового запису;
- Не використовуйте один пароль для усіх своїх облікових записів;
- Не зберігайте всю інформацію в поштовій скриньці, її зламати найлегше;
- Перевірте налаштування свого профілю в соцмережах і змінюйте їх кожного місяця.
Читайте також: ЯК УНИКНУТИ ЗЛАМУ ЕКАУНТА В СОЦІАЛЬНИХ МЕРЕЖАХ?