Як відомо, Facebook постраждав від низки зламів, витоків даних та численних скандалів щодо конфіденційності. Для багатьох людей останній витік даних Facebook, у результаті якого постраждали 500 мільйонів користувачів став “останньою краплею”. Ніхто не звинуватив би Вас, якщо б Ви вирішили видалити свій обліковий запис Facebook у зв’язку з останніми подіями. Ось як це зробити у браузері або на iPhone.

Видалення Facebook за допомогою браузера

Видалити Facebook за допомогою браузера просто. Спочатку подумайте, чи хочете Ви зберегти дані облікового запису Facebook, наприклад, фотографії, відео та інші спогади. До речі, Facebook опублікував зручний посібник, в якому детально описується, як користувачі можуть отримати свої дані перед видаленням облікового запису.

Якщо Ви завантажили свої дані та готові видалити свій обліковий запис Facebook, перейдіть до Налаштування та конфіденційність> Налаштування> Інформація про Facebook> Дезактивація та видалення> Видалити назавжди обліковий запис> Видалити обліковий запис. Існує також функція “30-денний період заморожування”, якщо Ви передумаєте і вирішите повернутися.

Як видалити обліковий запис Facebook? - ІНСТРУКЦІЯ

Видалення Facebook через iPhone

Якщо Вам зручніше видалити обліковий запис через iPhone – це теж просто. Просто перейдіть до Налаштування та конфіденційність> Налаштування> Власність та контроль за обліковим записом> Дезактивація та видалення> Видалити обліковий запис.

Слід нагадати, що потрібно буде видалити програму Facebook зі свого iPhone і скасувати всі дозволи програми. Вам також потрібно буде скинути ім’я користувача та пароль для будь-яких програм, за допомогою яких Ви входите в Facebook.

Видаляти чи не видаляти Facebook

Це складне рішення, оскільки видалення Facebook незворотне рішення, і Ви також позбудетеся Messenger. А додаток Instagram, який належить Facebook, також збирає багато даних, тому в ідеалі Вам потрібно було б відмовитися і від нього. І це без урахування WhatsApp – який також належить Facebook, але не є такою ж машиною передачі даних, як Facebook та Instagram – принаймні на даний момент.

Якщо Ви вагаєтесь, але хочете спробувати життя без Facebook, Ви можете тимчасово деактивувати свій рахунок. Якщо Ви все-таки вирішите деактивуватись і виявите, що відмовитися від Facebook легше ніж здавалося, Ви можете повернутися назад і видалити свій рахунок, коли будете готові.

Радимо звернути увагу на поради, про які писав Cybercalm, а саме:

Як увімкнути записування відео HDR на iPhone? ІНСТРУКЦІЯ

Онлайн-шопінг у соцмережах: як не бути ошуканим?

Як таємно спілкуватися у месенджері Telegram на iOS та Android? ІНСТРУКЦІЯ

Як правильно вибрати ноутбук? ПОРАДИ

Як безкоштовно надсилати захищені паролем електронні листи? ПОРАДИ

Нагадаємо, дослідники безпеки опублікували в Мережі PoC-експлойт для запуску шкідливого коду в Chrome, Edge, Vivaldi, Opera і інших браузерах на базі Chromium. Уразливість зачіпає JavaScript-движок V8 і вже виправлена в його вихідному коді, але виправлення поки ще не інтегровано ні з кодовою базою Chromium, ні з заснованими на ньому проектами.

Також дослідники виявили безліч уразливостей в популярних додатках, що допускають виконання довільного коду в системах користувачів всього лише за допомогою одного кліка. Саме тому такі баги отримали неформальне ім’я “уразливості одного кліка” (one-click vulnerabilities).

Розробники WhatsApp усунули дві небезпечні уразливості в Android-версії месенджера. Якщо зловмисник задіє ці дві уразливості в атаці, у нього з’явиться можливість виконати шкідливий код і віддалено зламати мобільний пристрій жертви.

Окрім цього, кіберзлочинці атакують уразливі сервери Microsoft Exchange з метою встановлення програмного забезпечення для майнінгу криптовалют у рамках шкідливої ​​кампанії, спрямованої на використання обчислювальних потужностей скомпрометованих систем для заробітку.