Користувач Twitter, відомий під псевдонімом 08Tc3wBB, створив новий експлойт, що дозволяє зламати нову версію операційної системи iOS 13.6.1.
Судячи з недавнього твіту, експерту вдалося зламати iPhone 11 Pro Max на базі iOS 13.6.1 без використання традиційного експлойта tfp0, задіяного в більшості сучасних інструментів для джейлбрейка, наприклад, Odyssey або unc0ver.
08Tc3wBB опублікував відео з демонстрацією роботи експлойта. Воно також містить робоче демо SSH.
iOS 13.6.1, iPhone 11 Pro Max, using custom built kernel read/write primitives, completely got rid of the tfp0 method. I’ll make it public when it’s appropriate. #JAILBREAK pic.twitter.com/3mwIVsrN1s
— 08Tc3wBB (@08Tc3wBB) August 15, 2020
Згідно з повідомленням, розробник має намір випустити експлойт публічно, проте терміни релізу він не вказав. Цілком ймовірно, 08Tc3wBB потрібен час доопрацювання експлойта або він хоче дочекатися випуску фінальної збірки iOS 14, щоб Apple не встигла закрити уразливість в бета-версіях ОС.
Радимо звернути увагу на поради, про які писав Cybercalm, а саме:
Як змінити пароль у Facebook? ІНСТРУКЦІЯ
Що робити, щоб унеможливити відслідковування Вашого телефону? Поради
Як вимкнути геолокацію на усіх знімках, якими Ви ділитеся зі свого iPhone?
“Додайте гучності!” Вісім способів покращити звук на Вашому смартфоні
Як захистити дані на смартфоні, якщо Ви його втратите? ІНСТРУКЦІЯ
Нагадаємо, через американські санкції компанія Huawei буде змушена повністю припинити виробництво смартфонів, побудованих на базі процесорів власного виробництва з лінійки HiSilicon Kirin. Пов’язано це з тим, що тайванський виробник чипсетів TSMC не зможе використовувати американське обладнання для виготовлення продукції цього бренду, так як влада США заборонила це робити з 16 вересня 2020 року.
Також на конференції з інформаційної безпеки Black Hat 2020 фахівець Patrick Wardle з компанії Jamf розповів про низку експлойтів, що дозволяє обійти захист Microsoft від шкідливих макросів для зараження пристроїв під управлінням macOS. Уразливості представляють собою так звані zero-click, тобто, для їх експлуатації участь жертви не потрібна. Вони дозволяють зловмисникам доставляти шкідливе ПЗ користувачам macOS за допомогою документа Microsoft Office з макросами.
Окрім цього, використовуючи KrØØk, зловмисники можуть перехоплювати та розшифровувати конфіденційні дані жертв. Це можливо завдяки тому, що дані бездротової мережі шифруються за допомогою парного сеансового ключа WPA2, що складається з нулів, замість належного сеансового ключа. Для перехоплення даних кіберзлочинцям не потрібно знати навіть пароль від Wi-Fi, а достатньо знаходитися в межах сигналу Wi-Fi.
Зауважте, що шахраї навчилися красти інформацію через підробку Saved Messages у Telegram. Цим чатом люди користуються як листуванням з самим собою, і можуть зберігати там важливі і конфіденційні відомості.
До речі, шкідливі розширення були виявлені у Chrome Web Store під час вивчення декількох підроблених блокувальників реклами, що розповсюджувалися через магазин розширень. Фахівці виявили 295 шкідливих розширень, завантажених з магазину понад 80 млн разів.