У викраденні 2,2 мільйона гривень благочинних коштів через доступ до банківських рахунків та злам сторінок у соціальних мережах викрили 30-річного мешканця Кіровоградщини.
Про це повідомляє Департамент кіберполіції Національної поліції України.
Зловмисник знаходив жертв у соціальних мережах або телевізійних сюжетах. Як правило, це були сюжети про збір грошей на лікування дітей та інших важкохворих. Наразі задокументовано близько 40 випадків його злочинної діяльності.
Працівники кіберполіції встановили: зловмисник використовував різні способи викрадення грошей. Так, за однією із схем він блокував роботу сім-карт потерпілих. Замінивши номер – чоловік отримував доступ до мобільного банкінгу та знімав гроші з рахунку.
Якщо сім-картка не була підв’язаною до жодної платіжної картки, шахрай входив до екаунту потерпілого у соціальній мережі “Facebook”. Використовуючи розділ “забув пароль”, він змінював встановлений користувачем пароль. В подальшому – вів переписку з громадянами, які хотіли пожертвувати гроші, зазначаючи підконтрольні реквізити для пересилання коштів.
Всі фінансові операції зловмисник записував на окремому аркуші паперу. Так, згідно наявних записів, тільки у однієї із родин він викрав 50 тисяч гривень, призначених на лікування.
Працівники кіберполіції провели обшук за місцем проживання фігуранта. У нього вилучено мобільні телефони, комп’ютерну техніку банківські картки, велику кількість сім-карток та блокнот із записами.
За даним фактом розпочато кримінальне провадження за ч. 3 ст. 190 (Шахрайство) КК України. Шахраю вже оголошено про підозру. Йому загрожує до 8 років ув’язнення.
Нагадаємо, що фахівці KnownSec 404 виявили уразливість в серверах Oracle WebLogic, до якої вже активно проявляють інтерес зловмисники. Проблема зачіпає компоненти WLS9_ASYNC і WLS-WSAT – перший додає підтримку асинхронних операцій, другий служить для забезпечення безпеки.
До речі, спектр програм для покращення безпеки Android-смартфона надзвичайно широкий. Більшість з них — легкі у використанні та не займають багато місця. Пропонуємо Вам ознайомитися із 10 кращими програмами.
Сьогодні велика кількість компаній має робочі мобільні пристрої, які використовуються співробітниками в особистих цілях, що часто призводить до витоку конфіденційних даних підприємств. Тому мобільні девайси бізнес-організацій є найпривабливішими для кіберзлочинців і потребують захисту в першу чергу.