Найпопулярніший в даркнеті майданчик Joker’s Stash припинив своє існування. Ще в минулому місяці його адміністратор, відомий під псевдонімом JokerStash або просто Joker, заявляв , що всі операції будуть згорнуті 15 лютого 2021 року і дотримав слова, пішовши “на пенсію” мільярдером.

На момент свого існування Joker’s Stash був найбільшим підпільним сайтом із відмивання коштів. Він не тільки дозволяв продавати крадені дані банківських карт, але також сприяв відмиванню криптовалют. За допомогою викрадених даних банківських карт кіберзлочинці купували подарункові сертифікати та інші подібні товари, а потім продавали їх за готівку.

У січні нинішнього року, не пояснюючи причин, адміністратор Joker’s Stash заявив про намір назавжди закрити майданчик, вимкнути всі сервери і стерти резервні копії. За даними аналітичної компанії Elliptic, сайт пішов в oflline дещо раніше заявленого терміну – 3 лютого.

Отже, яку “пенсію” забезпечив собі JokerStash із моменту запуску майданчика в 2014 році? За підрахунками Elliptic, в одному лише 2018 році через Joker’s Stash були здійснені продажі на $ 139 млн. Останнім часом доходи значно впали через вдосконалення технологій виявлення шахрайства з платіжними картами. Однак з 2015-го по 2021 рік через сайт пройшло більше $ 400 млн.

Також сайт Joker’s Stash заробляв гроші, стягуючи комісію за переказ біткоїнів у доларовий баланс, а також комісію за всю торгівлю вкраденими картками. Хоча комісійну ставку неможливо точно визначити, аналітики Elliptic вважають, що це в середньому 20% – відсоток, часто використовуваний в таких операціях.

“Якщо припустити, що середня загальна комісія з продажів складає 20%, то, з огляду на тільки біткоїн, вони отримали б в цілому не менше 60 тис. біткоїнів”, – пишуть аналітики. Згідно з поточним курсом, 60 тис. біткоїнів – це близько $ 2,1 млрд.

Радимо звернути увагу на поради, про які писав Cybercalm, а саме:

Як не стати жертвою кіберзлочину, якщо працюєш вдома? ПОРАДИ

Що таке спуфінг і як запобігти атаці? ПОРАДИ

Чи варто користуватися WhatsApp? П’ять правил безпеки від найбільш розшукуваного хакера світу

Як перенести бесіди з WhatsApp у Telegram на Android? – ІНСТРУКЦІЯ

Як перенести історію чату з WhatsApp у Telegram для iPhone? – ІНСТРУКЦІЯ

Як змінити на Android обліковий запис Google за замовчуванням? – ІНСТРУКЦІЯ

Як дізнатися, які дані Google знає про Вас і видалити їх? – ІНСТРУКЦІЯ

Діяльність одного з найбільших у світі фішингових сервісів для атак на фінансові установи різних країн припинили правоохоронці. Від фішингових атак цього сервісу, який створив та адміністрував 39-річний мешканець Тернопільщини, постраждали 11 країн світу.

Досліднику у галузі кібербезпеки вдалося зламати внутрішні системи понад 35 найбільших компаній, серед яких були Microsoft, Apple, PayPal, Shopify, Netflix, Yelp, Tesla та Uber. У цьому фахівцеві допомогла нова атака на ланцюжок поставок софту.

Для обходу захисних поштових шлюзів і фільтрів автори адресних фішингових листів використовують новаторський спосіб приховування шкідливого вмісту сторінки. Теги JavaScript, впроваджувані в HTML-код, шифруються з використанням азбуки Морзе.

Нове сімейство програм-вимагачів під назвою Vovalex поширюється через піратський софт, замаскований під популярні утиліти для Windows – наприклад, CCleaner. Одна цей шифрувальник має певну особливість, що відрізняє його від інших “шкідників” подібного класу.