Колишній співробітник IT-підрядника Діпаншу Кхер засуджений федеральним судом США за злам сервера компанії в Карлсбаді, штат Каліфорнія, і видалення більше 1,2 тис. облікових записів користувачів Microsoft в помсту за погану оцінку своєї роботи.

Як повідомляється в судових документах, Діпаншу Кхер працював у консалтинговій IT-фірмі в 2017 і 2018 роках і був найнятий компанією в Карлсбаді для надання допомоги в переході на Microsoft Office 365. Компанія була незадоволена роботою Кхера і повідомила про це консалтинговій фірмі. Фірма виключила співробітника з проекту і звільнила його незабаром після цього в травні 2018 року.

Повернувшись додому, в Індію, Кхер зламав сервер компанії в серпні 2018 року і видалив більше 1,2 тис. з 1,5 тис. облікових записів користувачів Microsoft Office 365. У результаті видалення екаунтів співробітники не могли отримати доступ до електронної пошти, списків контактів, документів, корпоративних каталогів, відео- і аудіоконференцій тощо. Постачальники і споживачі також не могли зв’язатися з співробітниками компанії.

Кхер був заарештований під час польоту з Індії в США в січні нинішнього року. Чоловік засуджений до двох років тюремного ув’язнення і виплати компенсації постраждалій компанії в розмірі $ 567 084 – суми, яку компанія заплатила за усунення проблем.

Радимо звернути увагу на поради, про які писав Cybercalm, а саме:

Як створити гостьову мережу Wi-Fi та навіщо вона потрібна?

Що таке зловмисне ПЗ? Все, що потрібно знати про віруси, трояни та програми-вимагачі

Як обмежити додаткам використання даних у фоновому режимі на Android? – ІНСТРУКЦІЯ

Як налаштувати автовидалення повідомлень у Telegram? – ІНСТРУКЦІЯ

Як заборонити сайтам надсилати Вам сповіщення у Chrome на Android? – ІНСТРУКЦІЯ

Signal чи Telegram: який додаток кращий для чату?

Нагадаємо, на VirusTotal були виявлені кілька зразків трояна XCSSET, які здатні працювати на пристроях з чипами Apple Silicon (M1).  Троян вміє красти файли куки з Safari, інформацію з додатків Evernote, Skype, Notes, QQ, WeChat і Telegram, а також шифрувати файли і впроваджувати шкідливий JavaScript сторінки, що відкривається у браузері, за допомогою XSS-атаки

Окрім цього, у Google Play Маркет знайшли понад десять додатків, що завантажують троянську програму Joker. Ця шкідлива програма примітна тим, що таємно оформляє підписку на преміум-послуги. Вона також вміє перехоплювати SMS, красти конфіденційні дані і список контактів, встановлювати бекдор, генерувати фейковий відгуки, нав’язливо показувати рекламу

Також понад 10 різних APT-груп, які використовують нові уразливості Microsoft Exchange для компрометації поштових серверів, виявили дослідники з кібербезпеки. Дослідники ESET виявили наявність веб-шелів (шкідливі програми або скрипти, які дозволяють дистанційно управляти сервером через веб-браузер) на 5 тисячах унікальних серверах у понад 115 країнах світу.

До речі, хакери вигадали хитрий спосіб викрадення даних платіжних карток у скомпрометованих інтернет-магазина. Замість того, щоб надсилати інформацію про картку на контрольований ними сервер, хакери приховують її у зображенні JPG та зберігають на самому веб-сайті, з якого власне, і були викраденні дані.

А команда експертів змогла отримати доступ до камер відеоспостереження, встановлених в компаніях Tesla, Equinox, медичних клініках, в’язницях і банках. Фахівці опублікували зображення з камер, а також скріншоти своєї здатності отримати доступ суперкористувача до систем спостереження, які використовують в компанії Cloudflare і в штаб-квартирі Tesla.