Apple опублікувала звіт A Day in the Life of Your Data, який ілюструє, як компанії відстежують дані користувачів на web-сайтах та в додатках. У документі також розповідається, як функції забезпечення конфіденційності в продуктах Apple надають користувачам більшу прозорість і контроль для захисту їх персональної інформації.

В середньому програми містять в собі шість трекерів від інших компаній, єдина мета яких – відстежувати користувачів і збирати їх особисту інформацію. Більшість популярних додатків для Android і iOS мають вбудовані трекери.

Трекери часто вбудовуються в SDK і API, які допомагають розробникам створювати свої додатки. Впроваджуючи трекери, розробники також дозволяють третім сторонам збирати і пов’язувати дані, якими поділилися користувачі в різних додатках, з іншими зібраними даними.

Брокери даних регулярно збирають і продають, ліцензують або іншим чином розкривають третім особам особисту інформацію конкретних осіб, з якими вони не мають прямих відносин. Сотні брокерів даних збирають дані в режимі online і offline. Один брокер збирає дані про 700 млн споживачів, створюючи профілі споживачів із 5 тис. характеристиками.

Як показали результати дослідження, майже в 20% дитячих програм розробники збирають і передають особисту інформацію без згоди батьків.

Компанія Apple також оголосила дату вступу в силу нових правил конфіденційності App Tracking Transparency, покликаних дати користувачеві більший контроль за відстеженням його активності. Нові правила будуть впроваджені навесні 2021 року, коли вийде наступна бета-версія iOS. Додаткам буде необхідно отримувати дозвіл користувачів на відстеження будь-яких даних, включаючи унікальний ідентифікатор для рекламодавців (The Identifier for Advertisers, IDFA) і активність в браузері.

Радимо звернути увагу на поради, про які писав Cybercalm, а саме:

Як виправити повільний Wi-Fi? ПОРАДИ

Як дізнатися, які дані Google знає про Вас і видалити їх? – ІНСТРУКЦІЯ

Як не стати жертвою кібератаки? ПОРАДИ

Чи варто користуватися WhatsApp? П’ять правил безпеки від найбільш розшукуваного хакера світу

П’ять небезпечних типів файлів, що можуть містити шкідливе ПЗ

Що таке Google Assistant та що він може робити?

Нагадаємо, Apple займається розробкою, яка буде розрізняти користувачів смартфонів за новою технологією. Йдеться про так звану теплову карту особи, яка, як і відбитки пальців, є унікальною. Обдурити цю систему захисту буде практично неможливо.

Також корпорація Microsoft випускає вбудований генератор паролів та функцію моніторингу витоків облікових даних у системах Windows та macOS, що працюють з останньою версією Microsoft Edge.

Окрім цього, багатофункціональний “шкідник” VPNFilter, якому вдалося інфікувати 500 тисяч роутерів у 54 країнах, хоч і був дезактивований два роки тому, однак досі не вичищений із сотень мереж. Такі невтішні результати чергової перевірки, яку провели дослідники з Trend Micro.

До речі, викрадена база даних, яка містить імена, адреси електронної пошти та паролі користувачів Nitro PDF, безкоштовно розповсюджується в Мережі. Загалом база даних налічує понад 77 мільйонів записів.