Згідно із заявою Управління радіотехнічної оборони Австралії (Australian Signals Directorate, ASD), щодо кіберзлочинців, які експлуатують проблему COVID-19, регулятор буде використовувати свої наступальні можливості, аж до кібератак у відповідь.
“Кіберзлочинці, що прикриваються кіберпростором і міжнародними кордонами для атак на австралійців, знаходяться аж ніяк не за межами нашої досяжності. Ми наносимо удару у відповідь через Управління радіотехнічної оборони, якому вже вдалося успішно припинити діяльність іноземних кіберзлочинців шляхом відключення їх інфраструктури і блокування їм доступу до викраденої інформації. Деякі кіберзлочинці навіть видають себе за представників органів охорони здоров’я і користуються довірою австралійців з метою зараження їх комп’ютерів шкідливим ПЗ і викрадення конфіденційної інформації”, – повідомила міністр оборони Австралії Лінда Рейнольдс.
Як пояснила міністр, ASD вже використало свої наступальні можливості для вимкнення інфраструктури, що використовується іноземними кіберзлочинцями.
На думку голови ASD Рейчел Нобл, кіберзлочинці й надалі продовжать експлуатувати тему COVID-19 для обману австралійських користувачів.
“Ми тільки почали наступальні кібероперації, і ми продовжимо наносити удари у відповідь кіберзлочинцям за кордоном, які намагаються викрасти дані і гроші австралійців”, – повідомила Нобл.
Також радимо звернути увагу на поради, про які писав Cybercalm, а саме:
ШІСТЬ ПОГАНИХ ЗВИЧОК, ЯКІ МОЖУТЬ “ВБИТИ” ВАШ КОМП’ЮТЕР
ЖИТТЯ НА КАРАНТИНІ: ЯКІ ДОДАТКИ ОБРАТИ ДЛЯ ВІДЕОКОНФЕРЕНЦІЇ?
ЯК ЗРОБИТИ ВІДДАЛЕНИЙ РЕЖИМ РОБОТИ ПІД ЧАС КАРАНТИНУ БЕЗПЕЧНИМ? ПОРАДИ
ФІШИНГ ТА СПАМ: ЯК РОЗПІЗНАТИ ІНТЕРНЕТ-ШАХРАЙСТВА, ПОВ’ЯЗАНІ З COVID-19?
АПГРЕЙД ВАШОГО КОМП’ЮТЕРА: 5 КОМПЛЕКТУЮЧИХ, ЯКІ ВАРТО ОНОВИТИ В ПЕРШУ ЧЕРГУ
Нагадаємо, Microsoft випустила позапланове оновлення для Windows 10 з метою виправити баг, що викликає проблеми з підключенням до інтернету через VPN. Однак, як виявилося, виправлення також викликає проблеми з підключенням до Інтернету, але тепер вже через Wi-Fi.
Також сьогодні більшість працівників компаній, учні, студенти та викладачі знаходяться на вимушеній самоізоляції через загрозу інфікування COVID-19. Саме тому популярними стали додатки, які дозволяють спілкуватися за допомогою відео в режимі реального часу.
Зверніть увагу, що під час пандемії коронавірусу кіберзлочинці активізували та оновили різноманітні схеми шахрайств. Найчастіше спекулюють на товарах індивідуального захисту, розповсюджують фейки, здійснють СМС-розсилку та телефонують, щоб виманити Ваші персональні дані та кошти.
Ймовірно, мало людей будуть заперечувати проти збору певних даних для відстеження інфікованих людей, якщо це допоможе зупинити поширення вірусу. Однак, крім очевидної користі від використання технологій, існують і ризики для цифрової конфіденційності громадян.
Усіх цікавить, чи можна опускати в воду смартфон без захисту від води. Насправді ж, навіть якщо телефон захищений від води, все одно не варто лізти з ним у воду.