У вересні 2015 року ІБ-фахівці виявили близько 4 тисячі додатків в інтернет-магазині App Store, заражених шкідливим ПЗ XcodeGhost. У той час Apple прийняла рішення промовчати про масштаб кібератаки і публічно не повідомляв користувачів про інцидент. Однак завдяки судовій тяганині між Apple і Epic Games було оприлюднено безліч різних документів обох компаній, в тому числі пов’язаних з кібератакою 2015 року.

Як стало відомо з електронного листа, 21 вересня 2015 року менеджери Apple виявили 2,5 тисяч шкідливих додатків, що заразили пристрої 128 мільйонів користувачів. В цілому шкідливі програми були завантажені 203 млн раз.

18 мільйонів заражених пристроїв належали користувачам із США, проте найбільший удар припав на користувачів iOS з Китаю – 55% жертв.

У листі віце-президент App Store Метью Фішер обговорював із колегами необхідність повідомляти потенційних жертв кібератаки. Фахівці обговорювали процес повідомлення всіх 128 мільйонів зламаних користувачів, локалізацію повідомлень на мову кожного користувача і точне включення назв додатків для кожного клієнта.

Однак Apple так і не реалізувала свої плани. Представник Apple на суді не зміг навести докази, що електронного листа коли-небудь було відправлено.

Радимо звернути увагу на поради, про які писав Cybercalm, а саме:

Як видалити обліковий запис Facebook? – ІНСТРУКЦІЯ

Як синхронізувати вкладки між різними браузерами? – ІНСТРУКЦІЯ

Як зменшити цифровий слід та захистити особисті дані? ПОРАДИ

Instagram як бізнес: у чому секрет успіху в мережі?

Як правильно вибрати ноутбук? ПОРАДИ

До речі, китайського виробника розумних телевізорів Skyworth викрили в шпигунстві за користувачами. Кожні 10 хвилин апарат сканував приміщення з метою пошуку інших пристроїв, підключених до мережі Wi-Fi.

Також фахівець компанії ESET Джейк Мур виявив проблему, коли попросив свою восьмирічну дочку протестувати надійність функції розблокування iPhone за допомогою смарт-годинника Apple Watch, що дозволяє розблокувати смартфон при носінні захисної маски. Дівчинка наділа маску і негайно отримала доступ до татового iPhone, просто змахнувши вгору екран.

Apple випустила нову версію операційної системи iOS для iPhone та iPad. Вона додасть на пристрої низку нових функцій, але головні нововведення стосуються приватності користувачів та захисту їхніх персональних даних.

Окрім цього, зловмисники стали частіше використовувати документи Microsoft Excel (версії 4.0) для поширення шкідливих програм, таких як ZLoader і Quakbot.