Instagram-блогінг перетворюється на сегмент ринку з просування продуктів та послуг, популяризації нових бізнес-ідей і на повноцінну цифрову сферу зайнятості. Хтось приходить у мережу вже будучи відомим, хтось навпаки – щоб ним стати.

Займайся своєю справою і використовуй соцмережу як додатковий інструмент. Живи у своє задоволення і заробляй на це у соцмережі, аби робота не ставала на заваді. А ще краще перетвори Instagram у бізнес, який дасть можливість заробляти та втілювати мрії.

Але існують певні ризики. Адже можливо й те, що взявшись за новий вид діяльності, Ви можете зіткнутися з невдачею, або Вам потрібно буде докласти на багато більше зусиль, щоб стати успішним і мати можливість заробляти на блогінгу.

БІЗНЕС-ПЛАН

Чи існує певна інструкція, путівник у цій сфері діяльності, щоб Ви не звертали зі шляху до успіху або не зайшли в глухий кут.

Для початку потрібно зрозуміти, коли Ви можете почати заробляти на екаунті, скільки часу на це потрібно, і найголовніше, скільки це Вам коштуватиме. Адже ми не будемо покладатися на удачу чи чекати біля моря погоди. Ми ставимось до блогінгу, як до бізнесу, тому фінансові витрати будуть необхідними. Та й час у бізнесі вартий коштів. Тому, чим швидше ми почнемо заробляти, тим успішнішим стане наш проект.

Владислав ЯСЬКО (vlad_yasko) – засновник першого в Україні Instagram-агентства Brand U! і автор курсу з Instagram-маркетингу, впевнений, що якщо у Вас набирається тисяча переглядів сторіс, то вже можна починати їх монетизувати. Для цього нам потрібно буде мати на сторінці від 3 до 10 тисяч підписників. Безпрограшний варіант – це 10 тисяч, адже експерти вважають, що залученість підписників в екаунті коливається від 10 до 30 відсотків. І рекламодавці чудово розуміють таку статистику, тому вони починають взаємодіяти з блогерами від 10 тисяч підписників.

Лілія БОЙКО (boikolily) – блогер, засновник інсташколи BLOGERMAKER і SMM агентства BLOGERMAKER AGENCY, переконана, що блог – це повноцінний бізнес з необхідністю фінансових інвестицій для старту і розвитку. Найперше потрібно створити креативну концепцію – “упаковку” профілю, тобто незвичайний візуал, tone of voice. Почати просто показувати своє життя вже не працює, якщо Ви не селебріті.

Коли Instagram-екаунт є бізнесом, ми не можемо дозволити собі залучати підписників лише на lifestyle. Наша мета – якнайшвидше почати заробляти. Тому вираховуємо, скільки сьогодні коштує залучення аудиторії. Зараз підписник в Instagram коштує від 2 до 5 гривень. Відповідно, щоб набрати потрібну кількість, нам треба вкласти в рекламу 50 тисяч гривень. Це можна зробити за 1-2 місяці активної реклами і просування екаунта. Можемо додати трохи оптимізму, і якщо Ви вірите в удачу і готові ризикувати, то можна вкласти і 15 тисяч гривень в рекламу і просити “вищі сили”, щоб завжди кожен третій підписник переглядав Ваші рекламні сторіс.

ЯК “НАБИТИ” АУДИТОРІЮ?

Коли ми зрозуміли категорію витрат, які на нас очікують, переходимо до стадії реалізації. А саме: на чому найлегше “набити” аудиторію?

“Якщо мова йде про методи просування, то є три основні методи залучення підписників: це купівля реклами у блогерів, таргетована реклама та участь в giveaway. Це коли підписуються на тебе, щоб взяти участь в розіграші якихось подарунків. У кожного з цих методів є своя ціна за передплатника: від 1-20 гривень коштує реклама у блогерів, таргет – від 4 до 400 гривень, в giveaway – до 1 гривні”, – розповідає Владислав Ясько.

Але навіть у цій арифметиці є свої нюанси. Наприклад, Ви не зможете генерувати на таргеті більше 10 тисяч передплатників на місяць. Також підписники відрізняються і за якістю, і за рівнем залученості. Тобто коли Ви набрали підписників із giveaway, то можете розраховувати на 1,5% залученості після закінчення розіграшу, таргет дасть Вам надію на 5%, а залучені підписники через блогерів – до 10%. Тобто експерти вважають, що найкращий спосіб залучення передплатників – це через співпрацю з іншими блогерами.

“Якщо у Вас експертний блог – Ви можете відмінно заробляти, маючи навіть кілька тисяч підписників, яких отримаєте з таргета або реклами у блогерів. Це буде доросла платоспроможна аудиторія, яка потенційно готова купувати Ваші продукти. Якщо ж Ви хочете просто мати багато підписників і заробляти від реклами – тут можна додати і спонсорство в giveaway, що коштує на багато дешевше таргета, а цифра передплатників ростиме стрімко. Однак giveaway – це “голка”, з якої вже не злізти, оскільки статистика впаде, і звідти приходить нецільова аудиторія – в основному підлітки, а бренди зацікавлені у дорослій аудиторії”, – зауважує Лілія Бойко.

ЯК ЗРОБИТИ “ЦУКЕРКУ”?

Наступним етапом становлення екаунта буде вибір інструментарію, який потрібно використовувати блогеру, щоб стати і залишатися успішним.

Є два типи блогерів – це експертні блогери і lifestyle. Якщо ми говоримо про lifestyle, то це блогери, які показують своє життя. Таким блогерам потрібно розуміти, що люди підписуються на них для того, щоб стежити за їхнім життям, начебто вони дивляться кінофільм чи серіал, каже Владислав Ясько. Тобто такий блогер повинен вміти режисерувати і бути сценаристом свого життя. Він повинен інтригувати, тригерити аудиторію. Щоб викликати у неї емоції. Весь час вигадувати події, комунікувати зі своєю аудиторією. Для того, щоб підписники відчували, що вони можуть впливати на контент.

У свою чергу експертному блогеру треба розуміти головне, що жоден бізнес не може конкурувати з блогером lifestyle. Як тільки людина додає свою особистість в той вид діяльності, яким вона займається, то відразу викликає емпатичний зв’язок із клієнтом. І в соцмережі треба продавати свій продукт не вибудовуючи логічного зв’язку: ось цей продукт самий кращий, бо у нього найкраща ціна. Тобто бізнес-блогер вибудовує не логічні зв’язки, а емоційні.

Тому ідеальний екаунт експерта або бізнесмена, який щось продає, – це вести блог з точки зору перетину трьох сфер: перша – експертність (чим товар корисний людям, чим він може допомогти в житті); друга – особистість (яка він людина, які у нього особистісні якості, його ставлення до тих чи інших речей, його харизма). Така відвертість вплине на продажі, навіть якщо здається, що це не пов’язано з товаром і жодним чином не рекламує товар. І третя – це життя, будь-які події, які відбуваються з блогером. Саме перетин цих трьох сфер, зробить експертного блогера успішним.

Блогер і засновник інсташколи Лілія Бойко взагалі вважає, що створити успішний блог без сторонньої допомоги майже нереально. Для успішності у блогера повинен бути “шлях героя” – історія, зі своїми злетами і падіннями, трансформаціями. Для цього експерти співпрацюють з найкращими сценаристами нашої країни, створюючи унікальний образ, який буде цікавий не тільки в соцмережах, а й на телебаченні та іншим ЗМІ.

Тобто медійність приносить популярність, а популярність – передплатників, а вони вже дають можливість заробити гроші. Немає чогось на кшталт – три секретних прийоми успішності: “публікуй пости 3 рази на тиждень о 19:00 і через півроку станеш багатим і знаменитим”.

ЯК ФОРМУЄТЬСЯ ЦІНА В INSTAGRAM?

Одній людині все це грамотно зробити практично нереально. Тому одні звертаються в SMM-агентства, щоб їх красиво “упакували” і делегують рутинні процеси. А інші – починають вести блог, як вміють, чекають “золотих гір” і, не отримуючи віддачі, через кілька місяців “здуваються”, скаржачись, що в Інстаграм аудиторія вже поділена і грошей тут не заробити.

“Сьогодні у Інстаграм кожен п’ятий називає себе блогером, але заробляють далеко не всі, – каже Лілія Бойко. – Суми залежать від розміру, якості та залученості аудиторії. У топових блогерів (мільйонників) – це тисячі доларів за публікацію. У мікроінфлюенсерів (до 100 тисяч) зазвичай до $ 300 за пост. Але це дуже умовно, на ринку немає єдиного “прайсу” – кожен оцінює свою працю по-різному”.

Також вартість публікацій залежить від тематики блогу, рівня медійності його автора. Є й нішеві блоги з невеликою, але цільовою аудиторією, за яку бренди готові добре платити.

“Продукувати рекламу, певна річ, найпростіше блогерам-мільйонникам, – розповідає Аревік АРЗУМАНОВА (arevik_arzumanova), засновник фестивалю “Мамаслет”, журналіст та лідер думок. – Адже вони можуть просувати рекламу навіть скріном. Зробила скрін магазину нижньої білизни і підписала: “Дівчата, тут найприкольніша білизна”. З особистого досвіду скажу, що одною з найдорожчих у мене була реклама платіжної системи. Це було важко, довго, багато правок. Заробіток від реклами склав тоді до тисячі доларів”.

У цілому на доходи від блогу в Україні можна жити. До того ж, крім оплати за рекламу, блогерам надають багато товарів і послуг за відгук – б’юті послуги, одяг, техніку, депозити в ресторанах і навіть автомобілі і подорожі, так що витрати на життя суттєво зменшуються.

Але як формується ціна в Instagram? За що більше платять?

“В Instagram є два основні методи просування, – говорить Владислав Ясько. – У блогера можна замовити рекламу або у сторіс, яка зникне за одну добу, або пост, який залишиться навічно. Пости набирають більше охоплення, ніж сторіс, але зараз найефективніший спосіб замовлення реклами для малого бізнесу – це оплата сторіс. Тобто, коли людина замовляє рекламу в сторіс, вона купує охоплення, скільки людей побачить цю унікальну публікацію в сторіс. І виходячи з цього є ціна, яка формується приблизно так: в середньому підприємець платить близько 200 гривень за кожну тисячу переглядів сторіс. Також є блогери зірки, у яких коли ми купуємо рекламу, ми купуємо не тільки перегляди, але причетність знаменитості до бренду. Тоді можуть платити більше, але бізнес розуміє за що він переплачує”.

До речі, ціна реклами у блогерів мільйонників нижче за тисячу переглядів. Тобто чим більше у Вас передплатників, тим менше Вам заплатять за тисячу в сторіс.

А ще в Інстаграм зараз на сторіс тренд такий, що все більше замовляють рекламу у мікроблогерів. Тому що у них реклама коштує дешевше, а досяжність аудиторії дуже хороша. І лояльність аудиторії теж велика.

ЖИТТЯ ПІСЛЯ

Тепер звернемо увага на те, на скільки зміниться Ваше життя, якщо Ви станете блогером. І найголовніше, як на цьому бізнесі не тільки почати заробляти, а й бути конкурентним.
Зараз блогером стати не так вже й легко, тому що конкуренція величезна, колосальна. І залежати весь час від рекламодавців, які або будуть, або не будуть, – це поганий “розклад”.

“Я б рекомендував блогеру ставати експертом у чомусь і додавати в свій блог продаж власних товарів і послуг. Адже, якщо у тебе є продаж власних товарів і послуг, і аудиторія до тебе лояльна, то навіщо тобі спонукати їх купувати товари і послуги у сторонніх рекламодавців. Коли ти можеш створити власний товар, послугу, яку будуть купувати в тебе і заробляти більше на продажу свого власного товару і послуги, ніж шукати постійно рекламодавців”, – каже Владислав Ясько.

 

“Гадаю, згодом Instagram-аудиторія стане ще більш вибірковою. Зі зростанням конкуренції рівень норми для блогера теж підвищиться. Уже зараз профіль повинен мати єдиний стиль, фотографії бути професійними, сторіс красивими, тексти довгими та тематичними. Блоги ні про що відсіються, залишаться тільки яскраві персонажі з цікавими історіями, крутою подачею і унікальним стилем. Тому блогерам потрібно діяти на випередження”, – говорить Лілія Бойко.

 

“З часом соцмережі стануть повноцінним бізнесом. Я вже сьогодні плачу податки і плачу людям зарплату. Багато рекламодавців все ще йдуть до великої кількості “накручених” підписників, а не до якісної подачі, щоправда, вони потім повертаються назад до тих, хто має невелику кількість підписників, але це дорослі споживачі їхньої продукції. Я сподіваюся, що і як в будь-якій індустрії в майбутньому, в Instagram залишаться відповідальні блогери, які не рекламують шлак. Успішними будуть ті, хто може щось створювати, а не тільки хайпувати”, – впевнена Аревік Арзуманова.

Також кожен блогер повинен ставити на кросплатформенність. Щоб частину аудиторії “переливати” собі в YouTube, TikTok. Таким чином блогери можуть запропонувати рекламодавцеві зробити більше рекламних інтеграцій.

А ще експерти впевнені, що в Instagram – яскраве і перспективне майбутнє. І непотрібно вірити усім тим, хто каже, що інстаблогінг переходить в TikTok, тому що там більше охоплення. Адже Instagram став уже усталеним трендом і усталеною звичкою в головах людей. Тому майбутнє є. Блогери все більше приходять до створення своїх інфопродуктів і брендів, щоб не залежати від рекламодавців. Блогери показують все більшу щирість і автентичність, все більше занурюють свою аудиторію в особисте життя і намагаються здивувати.

Автор: Валентин Семенюк

Радимо звернути увагу на поради, про які писав Cybercalm, а саме:

Як увімкнути записування відео HDR на iPhone? ІНСТРУКЦІЯ

Онлайн-шопінг у соцмережах: як не бути ошуканим?

Як таємно спілкуватися у месенджері Telegram на iOS та Android? ІНСТРУКЦІЯ

Як правильно вибрати ноутбук? ПОРАДИ

Як безкоштовно надсилати захищені паролем електронні листи? ПОРАДИ

Нагадаємо, дослідники безпеки опублікували в Мережі PoC-експлойт для запуску шкідливого коду в Chrome, Edge, Vivaldi, Opera і інших браузерах на базі Chromium. Уразливість зачіпає JavaScript-движок V8 і вже виправлена в його вихідному коді, але виправлення поки ще не інтегровано ні з кодовою базою Chromium, ні з заснованими на ньому проектами.

Також дослідники виявили безліч уразливостей в популярних додатках, що допускають виконання довільного коду в системах користувачів всього лише за допомогою одного кліка. Саме тому такі баги отримали неформальне ім’я “уразливості одного кліка” (one-click vulnerabilities).

Розробники WhatsApp усунули дві небезпечні уразливості в Android-версії месенджера. Якщо зловмисник задіє ці дві уразливості в атаці, у нього з’явиться можливість виконати шкідливий код і віддалено зламати мобільний пристрій жертви.

Окрім цього, кіберзлочинці атакують уразливі сервери Microsoft Exchange з метою встановлення програмного забезпечення для майнінгу криптовалют у рамках шкідливої ​​кампанії, спрямованої на використання обчислювальних потужностей скомпрометованих систем для заробітку.