Через обман банківських терміналів викрали 5 мільйонів гривень

Група зловмисників за допомогою обману валідатора банківських терміналів для самообслуговування, викрадали гроші з державних та приватних українських банків. Про це повідомляє прес-служба Департаменту кіберполіції Національної поліції України.

Правоохоронцями становлено, що зловмисниками було проведено близько 400 банківських операцій на території 11 регіонів України. Шахраї завдали збитків на понад 5 мільйонів гривень.

blank

За даним фактом поліція розпочала кримінальне провадження за ч.3 ст.190 (шахрайство) КК України. Документування діяльності злочинної групи відбувалося протягом останніх шести місяців.

“Зловмисники досконало знали принцип роботи терміналів та знайшли спосіб втручання в систему роботи банку. За схемою термінал приймав спеціально підготовлені зловмисниками купюри, фіксуючи зарахування на рахунку клієнта. На наступному етапі проходження купюри, система терміналу видавала помилку та повертала купюру власнику, – йдеться у прес-релізі. – Таким чином зловмисники з одного банкомату могли зарахувати на підконтрольні рахунки від 5 до 170 тисяч гривень. При цьому використовуючи засоби конспірації, зловмисники постійно змінювали місце скоєння злочину, переміщуючись протягом доби обласними центрами усієї держави”.

Крім того, поліцейські встановили, що організатор злочинної групи створив офіс для виготовлення фальшивих грошей. Устаткування для виготовлення валюти розміщувалося в одній із квартир на Київщині, де поліцейські провели обшук. Для створення фальшивих купюр зловмисники встановили спеціальне програмне забезпечення, придбали спеціальний папір, виготовили кліше, а також створили сайт для продажу виготовлених грошей.

Загалом, поліцейські провели 8 одночасних обшуків на території Київської, Харківської та Дніпропетровської областей. За їх результатами вилучено комп’ютерну техніку, устаткування для виготовлення грошових коштів, спеціальний папір, кліше та флеш-накопичувачі. Також вилучено засоби зв’язку та картки різних банків, які зловмисники використовували у своїй злочинній діяльності. Вилучене направлено на експертизу.

Затриманим загрожує до восьми років ув’язнення.