Використання VPN – це чудовий спосіб підвищити Вашу конфіденційність під час перебування в Інтернеті: сайти, які Ви відвідуєте, не зможуть ідентифікувати Вас за IP-адресою, тобто Ви можете зробити так, ніби знаходитесь в іншій країні. Однак, можливо, Вам стане цікаво, чи може Ваш провайдер побачити, що Ви використовуєте VPN.

Чи може мій провайдер побачити, чи я використовую VPN?

Відповідь на першу частину проста: так, Ваш провайдер може визначити, що Ви використовуєте VPN, якщо він цього захоче.

Це пов’язано з тим, як працює VPN: коли Ви користуєтесь Інтернетом без VPN то підключаєтесь з комп’ютера до системи Вашого провайдера, який, у свою чергу, підключається до сайту, до якого Ви бажаєте перейти. Під час підключення через VPN Ви переходите від свого провайдера на сервер служби VPN, а потім на сайт. Це змушує цей сайт виглядати так, ніби Ви використовуєте IP-адресу сервера VPN, і, сподіваєтесь обдурити їх, ніби Ви хтось інший та з іншого місця.

Зауважте, що без використання режиму анонімного перегляду Вас все одно дуже легко можна ідентифікувати.

Чи може провайдер побачити, чи я використовую VPN, і чи їм це байдуже? ДОСЛІДЖЕННЯ

Що бачить мій провайдер?

VPN відрізняються від проксі тим, що він шифрує Ваше з’єднання через так званий захищений тунель. Він шифрує з’єднання серверу VPN із сайтом, за допомогою розширеного методу шифрування, такого як AES-256.

Тунель робить так, що веб-сайт, який Ви відвідуєте, може бачити лише Вашу підроблену IP-адресу (IP-адресу VPN), але він також працює і навпаки. Коли інтернет-провайдер дивиться на з’єднання, яке Ви створили, і просить дізнатися, куди воно прямує, все, що він отримує, – це випадкове сміття. Він може бачити, що Ви встановлюєте з’єднання – він навіть може визначити IP-адресу, до якої Ви підключаєтесь, – але нічого іншого.

Звичайно, повернення випадкового сміття є ознакою того, що використовується VPN. Провайдер може досить легко визначити, які з’єднання ведуть до VPN: просто подивившись на ті, які надсилають багато зашифрованих даних. Просто немає реалістичного способу з’ясувати, до якого саме VPN – не дізнавшись, хто орендує простір сервера.

Чи може провайдер побачити, чи я використовую VPN, і чи їм це байдуже? ДОСЛІДЖЕННЯ

Чи турбуються провайдери, якщо Ви використовуєте VPN?

Це призводить до другої частини питання, чи турбуються провайдери про те, що Ви використовуєте VPN. Відповідь, ймовірно, залежить від Вашого географічного розташування. У більшості країн світу, можливо, інтернет-провайдерам все одно. Незалежно від того, підключаєтесь Ви до сервера VPN або до випадкового сайту. Адже багато людей використовують VPN для віддаленого підключення до робочих мереж.

Однак із цього правила є один великий виняток: такі диктатури, як Китай, Іран та деякі інші країни оголосили VPN поза законом. У цих країнах більшість Інтернет-провайдерів або належать державі, або мають якийсь державний контроль, що передбачає ймовірність того, що хтось перевірить з’єднання.

Ми знаємо, що влада Китаю накладатиме штрафи за використання VPN, і є чутки, що уряд розробив технологію відстеження VPN. Ми можемо припустити, що ці програми можуть збирати інформацію про те, які з’єднання надсилають зашифровані дані, і таким чином їх ідентифікувати, але це не точно. VyprVPN – це одна зі служб VPN, яка стверджує, що має протоколи з’єднання, які можуть обдурити китайську систему виявлення.

Чи може провайдер побачити, чи я використовую VPN, і чи їм це байдуже? ДОСЛІДЖЕННЯ

Що з провайдерами, які продають дані?

Інший набір країн, де провайдери Інтернету, можливо, не настільки задоволені клієнтами, які користуються мережами VPN, – це країни, де їм заборонено відстежувати та продавати дані користувачів, як, наприклад, у США. Хоча немає доказів цього, ми можемо собі уявити, що провайдери не дуже задоволені користувачами VPN, оскільки це означає, що інформації для продажу набагато менше.

Однак, оскільки використання VPN у США є законним і немає можливості встановити, як люди можуть використовувати їхнє Інтернет-з’єднання, мало провайдерів щось можуть зробити, щоб зупинити чи обмежити клієнтів, які вирішили використовувати VPN.

У будь-якому випадку, це може бути розумним кроком для використання VPN та відмові Вашому провайдеру в можливості збирати Ваші дані.

Джерело: How-To Geak

Радимо звернути увагу на поради, про які писав Cybercalm, а саме:

Як стерти свій пристрій Android і скинути його до заводських налаштувань. ІНСТРУКЦІЯ

Як встановити Windows 10 з USB-накопичувача? ІНСТРУКЦІЯ

Топ найкращих хаків реєстру для Windows 10. ПОРАДИ

Як подбати про безпеку смартфона Вашої дитини? ІНСТРУКЦІЯ

Як підготувати комп’ютер, планшет або телефон перед його продажем? ПОРАДИ

Небезпечний WhatsApp: шахрайства, загрози і ризики безпеки в месенджері

PDF-файли зручні для розповсюдження документів, тому що вони однаково виглядають у всіх операційних системах та текстових редакторах, а також – коли документ треба роздрукувати. Як правило, Ви створюєте документи за допомогою іншого додатка, а потім конвертуєте їх у PDF.  Як конвертувати документ Microsoft Word у формат PDF? Про це читайте у статті.

До речі, ви вже можете дізнатись, як заархівувати та розпакувати файли у Windows 11. У новій ОС формат ZIP-файлу стискає дані та зменшує їх кількість, що прискорює передачу файлів та економить місце на диску. Ви також можете використовувати стиснення ZIP для об’єднання декількох файлів в один компактний пакет. Ось як заархівувати та розпакувати файли у Windows 11.

Зверніть увагу, під час пандемії більшість заходів була скасована або перенесена на онлайн-платформи. Через це досить популярними стали трансляції в Інтернеті, а разом з ними з’явились й нові ризики для безпеки особистих даних. У зв’язку з цим спеціалісти підготували поради, які допоможуть захистити Вас та Ваші пристрої під час відвідування стрімінгових сервісів.

Деякі смартфони відходять від відбитків пальців і використовують розпізнавання обличчя як  більш надійний засіб забезпечення біометричної безпеки. Якщо у Вас є телефон Samsung Galaxy, Ви, ймовірно, можете використовувати як відбитки пальців, так і розпізнавання обличчя, щоб увійти у телефон.