У медіа з’явилися повідомлення про те, що китайська компанія Xiaomi почала віддалено блокувати роботу власних смартфонів у анексованому Росією Криму та низці інших проблемних регіонів.

Російський “Роспотребнадзор” це заперечує – там кажуть, що скарг на це поки що не надходило.

На різних мовних версіях сайту Xiaomi можна знайти згадки Криму серед країн, щодо яких існують обмеження на експорт продукції компанії чи її рекламу.

На російськомовній, наприклад, в розділі про умови продажу анексований півострів фігурує у частині про обмеження експорту: “Заборонені країни і території включають в себе Кубу, Іран, Сирію, Північну Корею, Судан і регіон Криму”.

10 вересня спільнота мобільних розробників XDA-Developers опублікувала новину про те, що Xiaomi завчасно буде “блокувати пристрої у деяких регіонах, щоб дотримуватися правил експорту”.

У новині вказано, що компанія не забороняє імпорт своєї продукції в країни, де в неї немає офіційного представництва.

Але в деяких регіонах, таких як Куба, Іран чи Крим, можуть виникнути проблеми.

XDA-Developers стверджують, що після кількох днів використання девайсів у “проблемних регіонах”, вони блокувалися і на дісплеях з’являлося повідомлення:

“Політика Xiaomi не дозволяє продавати чи надавати продукт на території, на якій Ви намагаєтесь його активувати. Контактуйте з рітейлерами за додатковою інформацією”.

Вони також опублікували кілька фото заблокованих смартфонів.

XDA-Developers припускають, що проблеми виникли у юзерів, які активували смартфон безпосередньо у “проблемних регіонах”.

Про те, що заблоковано було якийсь девайс саме у Криму, з повідомлення не випливає. Більшість зображень – з Куби.

У Росії заперечують

Російський регулятор “Роспотребнадзор” повідомив, що йому невідомо про такі випадки на території анексованого Росією Криму.

Про це йдеться у його відповіді російському РБК.

“Скарг не надходило. Під час звернень споживачів буде проведена відповідна перевірка”, – йдеться у відповіді.

Джерело: ВВС

Радимо звернути увагу на поради, про які писав Cybercalm, а саме:

Як стерти свій пристрій Android і скинути його до заводських налаштувань. ІНСТРУКЦІЯ

Як встановити Windows 10 з USB-накопичувача? ІНСТРУКЦІЯ

Топ найкращих хаків реєстру для Windows 10. ПОРАДИ

Як подбати про безпеку смартфона Вашої дитини? ІНСТРУКЦІЯ

Як підготувати комп’ютер, планшет або телефон перед його продажем? ПОРАДИ

Небезпечний WhatsApp: шахрайства, загрози і ризики безпеки в месенджері

PDF-файли зручні для розповсюдження документів, тому що вони однаково виглядають у всіх операційних системах та текстових редакторах, а також – коли документ треба роздрукувати. Як правило, Ви створюєте документи за допомогою іншого додатка, а потім конвертуєте їх у PDF.  Як конвертувати документ Microsoft Word у формат PDF? Про це читайте у статті.

До речі, ви вже можете дізнатись, як заархівувати та розпакувати файли у Windows 11. У новій ОС формат ZIP-файлу стискає дані та зменшує їх кількість, що прискорює передачу файлів та економить місце на диску. Ви також можете використовувати стиснення ZIP для об’єднання декількох файлів в один компактний пакет. Ось як заархівувати та розпакувати файли у Windows 11.

Зверніть увагу, під час пандемії більшість заходів була скасована або перенесена на онлайн-платформи. Через це досить популярними стали трансляції в Інтернеті, а разом з ними з’явились й нові ризики для безпеки особистих даних. У зв’язку з цим спеціалісти підготували поради, які допоможуть захистити Вас та Ваші пристрої під час відвідування стрімінгових сервісів.

Деякі смартфони відходять від відбитків пальців і використовують розпізнавання обличчя як  більш надійний засіб забезпечення біометричної безпеки. Якщо у Вас є телефон Samsung Galaxy, Ви, ймовірно, можете використовувати як відбитки пальців, так і розпізнавання обличчя, щоб увійти у телефон.