Чому варто зупинити використання прямого обміну повідомленнями в Instagram?

5 хв. читання
instagram photo 2

Користувачі Instagram можуть починати готуватися до значних змін. Як стало відомо, власник Facebook оголосив свої плани щодо поєднання прямого обміну повідомленнями Instagram із платформою Messenger. Деякі нові інструменти для обміну повідомленнями, які додає Facebook, порадують користувачів. Але реальність полягає в тому, що користувачі Instagram не повинні використовувати особисті повідомлення – є кращі варіанти, які забезпечать Вашу конфіденційність та безпеку.

Про зміни на платформі Instagram повідомили багато медіа-сайтів протягом вихідних. Вони не дають можливості користувачам Facebook та Instagram обмінюватися повідомленнями, але це попереду, пише Forbes.

Також дане оновлення не передбачає шифрування в кінці, яке повинні мати за замовчуванням усі месенджери. Протягом вісімнадцяти місяців Facebook говорив про об’єднання Messenger, Instagram та WhatsApp. З технічної точки зору задача ускладняється необхідністю розширення шифрування рівня WhatsApp на два інших, і це не можливо швидко реалізувати.

“Користувачі мають розуміти, що код недавньої бета-версії WhatsApp передбачає, що частина цієї інтеграції зараз знаходиться на стадії розробки, тому їм рекомендується обмінюватись своїми особистими повідомлення в іншому місці. Якщо Ви використовуєте Facebook Messenger, радимо перейти на WhatsApp. Ви можете вибрати наскрізне шифрування для секретних розмов в Messenger, але воно не вибрано за замовчуванням і має дуже обмежені можливості. Відсутність наскрізного шифрування загрожує ризиком”, – повідомляє команда Facebook.

Користувачі Instagram зустрічаються з тими ж ризиками, коли відправляють один одному повідомлення без наскрізного шифрування. Жодні надзвичайні функції Messenger, перенесені на платформу обміну фото і відео, не змінять цього. В Instagram це не так просто, як звичайний перехід з Facebook Messenger на WhatsApp, так як Instagram – це не платформа для обміну повідомленнями.

Проблема полягає в тому, що користувачі Instagram завжди будуть відправляти повідомлення один одному, а також зв’язуватися з брендами, відповідати відомим особам, коментувати повідомлення в приватному порядку і навіть просити поради. Нічого з даного списку неможливо перенести в інший месенджер, оскільки користувачі часто не мають контактних даних тих, з ким вони хотіли б зв’язатися.

Instagram – це перш за все маркетингова платформа. Якщо Ви думаєте, що TikTok збирає багато даних, Instagram нічим не краще. Якщо не брати до уваги той факт, що він не належить китайській компанії. Отже, навіщо Вам обмін приватними повідомленнями на маркетингової платформі, бізнес-модель якої орієнтована на комерціалізацію Ваших даних і поведінки? Користувачам слід припинити використовувати це як стандартний варіант обміну інформацією.

“Хоча багато хто може подумати, що зміст їхніх повідомлень не є особистим, реальна проблема полягає в тому, що будь-яка інформація про Вас може бути використана проти Вас”, – попереджає гуру кібербезпеки Джейк Мур.

Радимо звернути увагу на поради, про які писав Cybercalm, а саме:

Як змінити пароль у Facebook? ІНСТРУКЦІЯ

Що робити, щоб унеможливити відслідковування Вашого телефону? Поради

Як вимкнути геолокацію на усіх знімках, якими Ви ділитеся зі свого iPhone?

“Додайте гучності!” Вісім способів покращити звук на Вашому смартфоні

Як захистити дані на смартфоні, якщо Ви його втратите? ІНСТРУКЦІЯ

Нагадаємо, через американські санкції компанія Huawei буде змушена повністю припинити виробництво смартфонів, побудованих на базі процесорів власного виробництва з лінійки HiSilicon Kirin. Пов’язано це з тим, що тайванський виробник чипсетів TSMC не зможе використовувати американське обладнання для виготовлення продукції цього бренду, так як влада США заборонила це робити з 16 вересня 2020 року.

Також на конференції з інформаційної безпеки Black Hat 2020 фахівець Patrick Wardle з компанії Jamf розповів про низку експлойтів, що дозволяє обійти захист Microsoft від шкідливих макросів для зараження пристроїв під управлінням macOS. Уразливості представляють собою так звані zero-click, тобто, для їх експлуатації участь жертви не потрібна. Вони дозволяють зловмисникам доставляти шкідливе ПЗ користувачам macOS за допомогою документа Microsoft Office з макросами.

Окрім цього, використовуючи KrØØk, зловмисники можуть перехоплювати та розшифровувати конфіденційні дані жертв. Це можливо завдяки тому, що дані бездротової мережі шифруються за допомогою парного сеансового ключа WPA2, що складається з нулів, замість належного сеансового ключа. Для перехоплення даних кіберзлочинцям не потрібно знати навіть пароль від Wi-Fi, а достатньо знаходитися в межах сигналу Wi-Fi.

Зауважте, що шахраї навчилися красти інформацію через підробку Saved Messages у Telegram. Цим чатом люди користуються як листуванням з самим собою, і можуть зберігати там важливі і конфіденційні відомості.

До речі, шкідливі розширення були виявлені у Chrome Web Store під час вивчення декількох підроблених блокувальників реклами, що розповсюджувалися через магазин розширень. Фахівці виявили 295 шкідливих розширень, завантажених з магазину понад 80 млн разів.

Поділитися
Exit mobile version