Дезінформація у Facebook загрожує здоров’ю населення

4 хв. читання
facebook user 21

Група активістів – Avaaz, яка проводила дослідження, заявила, що Facebook представляє серйозну загрозу для здоров’я населення. У звіті йдеться про те, що дезінформація про стан здоров’я була переглянута 3,8 мільярдами користувачів у Facebook за останній рік і досягнула піку під час кризи Covid-19. Про це пише BBC.

Лікарі додали, що помилкові заяви про вакцини в соціальній мережі можуть обмежити число людей, готових до щеплення від Covid, коли вакцини стануть доступні.

У заяві Facebook йдеться: “Ми поділяємо ціль Avaaz щодо обмеження дезінформації. Завдяки нашій глобальній мережі перевірок фактів з квітня по червень ми розіслали попереджувальні написи 98 мільйонам розповсюджувачам дезінформації про Covid-19 і видалили 7 мільйонів одиниць інформації, а саме контент, який може нанести неминучої шкоди. Ми направили понад два мільярди осіб до ресурсів органів охорони здоров’я, і ​​коли хтось намагається поділитися посиланням про Covid-19, ми показуємо їм спливаюче вікно, щоб зв’язати їх з достовірною інформацією про здоров’я”.

Незважаючи на всі зусилля, в звіті Avaaz йдеться, що тільки 16% дезінформації про здоров’я, виявленої в Facebook, містили попереджувальний знак. Значний обсяг дезінформації про здоров’я поширювався з публічних сторінок. На 42 з цих сторінок підписалися понад 28 мільйонів чоловік.

Тип виділеного контенту включає:

  • 8,4 мільйона переглядів статті про те, що Білл Гейтс підтримав вакцинацію від поліомієліту, яка привела до паралічу півмільйона дітей в Індії.
  • 4,5 мільйона переглядів статті, що містить фіктивні ліки від смертельних хвороб, наприклад, колоїдне срібло від лихоманки Ебола.
  • 2,4 мільйона переглядів статті про карантин, який шкодить суспільному здоров’ю.

Директор кампанії Avaaz, Фаді Коран сказав: “Алгоритм Facebook є серйозною загрозою для здоров’я населення. Марк Цукерберг пообіцяв надати достовірну інформацію під час пандемії, але його алгоритм саботує всі зусилля. Дезінформація посилить пандемію, якщо Facebook не виправить свій алгоритм і не відправить достовірну інформацію всім, хто натрапив на брехню у соціальній мережі”.

Радимо звернути увагу на поради, про які писав Cybercalm, а саме:

Як змінити пароль у Facebook? ІНСТРУКЦІЯ

Що робити, щоб унеможливити відслідковування Вашого телефону? Поради

Як вимкнути геолокацію на усіх знімках, якими Ви ділитеся зі свого iPhone?

“Додайте гучності!” Вісім способів покращити звук на Вашому смартфоні

Як захистити дані на смартфоні, якщо Ви його втратите? ІНСТРУКЦІЯ

Нагадаємо, через американські санкції компанія Huawei буде змушена повністю припинити виробництво смартфонів, побудованих на базі процесорів власного виробництва з лінійки HiSilicon Kirin. Пов’язано це з тим, що тайванський виробник чипсетів TSMC не зможе використовувати американське обладнання для виготовлення продукції цього бренду, так як влада США заборонила це робити з 16 вересня 2020 року.

Також на конференції з інформаційної безпеки Black Hat 2020 фахівець Patrick Wardle з компанії Jamf розповів про низку експлойтів, що дозволяє обійти захист Microsoft від шкідливих макросів для зараження пристроїв під управлінням macOS. Уразливості представляють собою так звані zero-click, тобто, для їх експлуатації участь жертви не потрібна. Вони дозволяють зловмисникам доставляти шкідливе ПЗ користувачам macOS за допомогою документа Microsoft Office з макросами.

Окрім цього, використовуючи KrØØk, зловмисники можуть перехоплювати та розшифровувати конфіденційні дані жертв. Це можливо завдяки тому, що дані бездротової мережі шифруються за допомогою парного сеансового ключа WPA2, що складається з нулів, замість належного сеансового ключа. Для перехоплення даних кіберзлочинцям не потрібно знати навіть пароль від Wi-Fi, а достатньо знаходитися в межах сигналу Wi-Fi.

Зауважте, що шахраї навчилися красти інформацію через підробку Saved Messages у Telegram. Цим чатом люди користуються як листуванням з самим собою, і можуть зберігати там важливі і конфіденційні відомості.

До речі, шкідливі розширення були виявлені у Chrome Web Store під час вивчення декількох підроблених блокувальників реклами, що розповсюджувалися через магазин розширень. Фахівці виявили 295 шкідливих розширень, завантажених з магазину понад 80 млн разів.

Поділитися
Exit mobile version