Соціальні мережі сьогодні переповнені дитячими селфі. Однак юні користувачі не завжди усвідомлюють усі ризики, які виникають під час публікації фотографій в мережі Інтернет. Найчастіше під час розміщення в мережі особистих фото діти не замислюються ні про що, крім власного зовнішнього вигляду, а даремно.

Досвічені кіберзлочинці можуть отримати зі звичайного дитячого селфі величезну кількість інформації, навіть якщо воно буде без підпису чи коментарів. Часто діти ненавмисно поширюють у мережі конфіденційну інформацію, яку зловмисники можуть використати у власних цілях, переконують фахівці ESET.

Наприклад, якщо в соціальних мережах увімкнено геолокацію, підліток може несвідомо публікувати разом із фотографією своє поточне місцезнаходження. У поєднанні з іншими деталями з дитячого селфі чи профілю це може допомогти зловмисникам у Інтернет-переслідуваннях.

Тому необхідно уважно стежити за додатками, які відправляють запит на використання даних геолокації. Вимкнення цієї функції теж не гарантує абсолютної безпеки. Інформацію про місцезнаходження Вашої дитини або ж і всієї родини зловмисникам можуть дати будь-які деталі на задньому плані дитячого селфі, наприклад, назви вулиць чи пам’ятки архітектури. Під час перебування у відпустці бажано уникати публікації сімейних фото, оскільки злочинці можуть скористатися цією інформацією для пограбування Вашої домівки.

Дитячі селфі: як уберегтися від кіберзлочинців у Мережі?

Не варто забувати і про кібербулінг. Будь-яке невдале фото може стати причиною знущань над дитиною не тільки в школі, але і в Інтернеті. Публічне глузування може бути руйнівним для дитячої психіки, тому важливо вчасно запобігти цій проблемі.

Крім цього, варто пам’ятати, що дитячі селфі можуть заподіяти шкоду не тільки одразу після їх публікації, але і через певний час після їх розміщення. В Інтернеті нічого не зникає безслідно і будь-яке непродумане дитяче селфі може стати причиною відмови в прийомі до університету чи роботи мрії. Багато роботодавців відверто визнають, що перш ніж взяти людину на роботу, вони активно шукають її сторінки та фото Інтернеті. Тому негативний Інтернет-образ може стати серйозною перепоною для успіху дитини у майбутньому.

Як не нашкодити підлітковим селфі?

Перш за все, батьки мають стати прикладом для наслідування. Діти часто у всьому копіюють поведінку своїх батьків, тому щоб навчити юних користувачів уважності та дотриманню правил безпеки під час користування соціальними мережами, перш за все слід почати з себе.

З кожним роком з’являється все більше новин про те, як підлітки падають з дахів будинків або помирають від ураження струмом в погоні за незвичними селфі. Батькам важливо пояснити своїм дітям, що жодна фотографія не варта їхнього життя, а яскраві та гарні фото можна зробити і без загрози власному здоров’ю.

Батькам варто дати зрозуміти дитині, що будь-яка розміщена в Інтернеті інформація залишається там назавжди. Навіть якщо видалити повідомлення чи фото з мережі, немає гарантії того, що співрозмовник не встиг зберегти копії.

Якщо Ваша дитина тільки починає користуватися соціальними мережами, розкажіть та покажіть як встановити правильні налаштування конфіденційності та на що потрібно звертати увагу під час публікації дитячого селфі — це допоможе уникнути багатьох проблем у майбутньому.

Встановіть надійний додаток з функцією батьківського контролю для контролю використання пристрою підлітком. Батьківський контроль дозволить фільтрувати та блокувати вміст, який не відповідає віку юного користувача. Додаток також допомагає батькам вести журнали активності, щоб зрозуміти, який саме контент цікавить їх дітей в Інтернеті.

Дитячі селфі: як уберегтися від кіберзлочинців у Мережі?

До речі, після того, як на Вашому смартфоні оселиться вірус, він починає “поводитись дивно”. Є ряд непрямих ознак, які свідчать про те, що Ваш девайс містить небажане програмне забезпечення. З цієї статті Ви дізнаєтесь, як без спеціальних програм знайти та видалити його.

Також дослідники з компанії Cofense виявили нову фішингову кампанію, в рамках якої зловмисники використовують поля для введення CAPTCHA. Таким чином вони приховують підроблені сторінки авторизації в сервісі Microsoft від шлюзів безпеки електронної пошти.

Окрім цього, Mozilla офіційно запустила нову VPN-службу, орієнтовану на конфіденційність, під назвою Firefox Private Network. Це розширення для браузера, яке шифрує вашу онлайн-діяльність та обмежує інформацію, яку веб-сайти та рекламодавці знають про Вас.

А після того, як Mozilla прийняла рішення додати підтримку протоколу DNS-over-HTTPS (DoH) для користувачів браузера Firefox в США, компанія Google також оголосила про намір протестувати DoH у Chrome 78. Випуск нової версії браузера відбудеться протягом наступних двох тижнів.

Як відомо, ключова проблема Google Chrome – це низька швидкість роботи. Вона, як не дивно, обумовлена великою кількістю функцій браузера, пише AndroidInsider. Як виправити цю ситуацію, читайте у статті.

Apple представила відразу три нові моделі iPhone, які отримали назву iPhone 11.Їх дизайн виявився в точності передбачений під час численних витоків протягом останніх місяців. Великий виріз (горезвісна моноброва) на екрані нікуди не подівся. Детальніше про новинку читайте в огляді.