Пристрої iOS так само легко зламати, як і Android, – дослідник з кібербезпеки

Нещодавні успіхи кіберзлочинців у створенні шкідливих мобільних додатків несуть значно серйознішу загрозу для користувачів iPhone, ніж припускали раніше. Так вважає засновник Check Point і один з кращих експертів у галузі кібербезпеки Гіл Швед.

Раніше було прийнято вважати, що мобільні пристрої на Android мають більше шансів стати об’єктом кібератаки або жертвою поширення шкідливої програми. Все завдяки екосистемі, підхід до якої кардинально відрізняється у Apple і Google.

У випадку з iPhone користувач фактично довіряє свою безпеку корпорації з Купертино. З одного боку, вважається, що зламати iOS-девайс складніше, проте є і зворотна сторона – його важче й захистити власними силами.

За словами Шведа, в цьому і полягає серйозна проблема для користувачів iPhone. Спеціаліст переконаний, що зараз кіберзагрози і ризики для iOS і Android розподілилися приблизно порівну.

“По суті, ми всі зараз уразливі. І зловмисники чудово розуміють ситуацію, оскільки поверхня атаки значно збільшилася за останній час. Ми спостерігаємо різке зростання кількості шкідливих мобільних додатків”, – заявив засновник Check Point виданню Forbes.

Також Швед підкреслив, що основна причина змін криється в пандемії COVID-19.

“До коронавірусу все було простіше: якщо вас легко атакувати, ви неодмінно потрапите під атаку. Однак тепер у половини компаній є співробітники, на мобільних пристроях яких встановлені шкідливі програми. Тобто вони вже в зоні ризику”.

Радимо звернути увагу на поради, про які писав Cybercalm, а саме:

Signal чи Telegram: який додаток кращий для чату?

Топ-7 альтернативних месенджерів на заміну WhatsApp

Як перевірити швидкість з’єднання на Вашому комп’ютері? ІНСТРУКЦІЯ

Обережно, фальшивка! Популярні схеми шахрайства з вакциною від COVID-19

Як перейти на приватну пошукову систему DuckDuckGo? – ІНСТРУКЦІЯ

Як позбутися WhatsApp на Android та iOS? – ІНСТРУКЦІЯ

Як анонімно користуватися Signal або Telegram? ПОРАДИ

Нагадаємо, сінгапурська технологічна компанія Smart Media4U Technology заявила про виправлення уразливостей у додатку SHAREit, які могли дозволити зловмисникам віддалено виконувати довільний код на пристроях користувачів. Помилки безпеки впливають на додаток компанії SHAREit для Android, додаток, який завантажили понад 1 мільярд разів.

Дослідники з компанії Red Canary знайшли нову шкідливу програму, розроблену для атак на комп’ютери Apple MacВін отримав назву Silver Sparrow і вже встиг заразити приблизно 30 тис. пристроїв у 153 країнах світу, включаючи США, Великобританію, Канаду, Францію і Німеччину.

Також фахівці у галузі кібербезпеки виявили новий метод атаки, що дозволяє зловмисникам “обдурити” термінал для оплати (POS-термінал) і змусити його думати, що безконтактна картка Mastercard насправді є картою Visa.

Як стало відомо, минулими вихідними стався витік діалогів деяких користувачів Clubhouse. Компанія запевнила, що заблокувала хакера і вживає додаткових заходів безпеки, але розраховувати на приватність і захищеність розмов в соцмережі не варто, попередили експерти.

До речі, нещодавно виявлена ​​фішингова кампанія відзначилася цікавим підходом до крадіжки облікових даних жертви: зловмисники використовують API популярного месенджера Telegram для створення шкідливих доменів.