Російська влада заявляє, що заблокує Twitter у всій країні за один місяць, якщо соціальна мережа не виконає вимоги видалити певний вміст, повідомляє Engadget.

Протягом останніх двох тижнів ЗМІ спостерігають зростання напруженості між Росією та Twitter.  9 березня російська влада подала позов проти Twitter та інших основних соціальних мереж, стверджуючи, що їхні модератори не видалили публікації, що закликають дітей брати участь у незаконних загальнодержавних акціях протесту через засудження до тюремного ув’язнення  Олексія Навального, опозиціонера та гострого критика президента РФ Путіна.

10 березня Роскомнагляд розпорядився заблокували Twitter за нібито заборонений вміст, хоча цього разу його представники не згадали про протести. Натомість російські чиновники перераховували  випадки розповсюдження дитячої порнографії, пропаганди вживання наркотиків та твіти, що заохочували дітей до спроб самогубства. Тоді російська влада завуальовано погрожувала заборонити Twitter, хоча її представники не вказали кінцевий термін для такого кроку.

Сьогоднішнє попередження було більш конкретним . Російські інформаційні агентства повідомили у вівторок, що загроза блокування Twitter протягом місяця виходила від Вадима Субботіна, заступника голови Роскомнагляду.

“Twitter не реагує на наші запити належним чином”, – сказав Субботін. “Якщо ситуація продовжиться, він буде заблокований через місяць без рішення суду”.

У відповідь на уповільнення роботи Twitter у російському сегменті Інтернету на минулому тижні компанія заявила:

“Ми маємо політику нульової терпимості щодо сексуальної експлуатації дітей, це суперечить правилам Twitter пропагувати, прославляти чи заохочувати самогубство та заподіяння собі шкоди, і ми не дозволяємо використання Twitter для будь-якої протиправної поведінки або подальшої незаконної діяльності, включаючи купівлю та продаж наркотиків. Ми продовжуємо виступати за відкритий Інтернет у всьому світі та глибоко стурбовані збільшенням спроб блокувати та придушити публічну розмову в Інтернеті “.

Радимо звернути увагу на поради, про які писав Cybercalm, а саме:

Signal чи Telegram: який додаток кращий для чату?

Топ-7 альтернативних месенджерів на заміну WhatsApp

Як перевірити швидкість з’єднання на Вашому комп’ютері? ІНСТРУКЦІЯ

Обережно, фальшивка! Популярні схеми шахрайства з вакциною від COVID-19

Як перейти на приватну пошукову систему DuckDuckGo? – ІНСТРУКЦІЯ

Як позбутися WhatsApp на Android та iOS? – ІНСТРУКЦІЯ

Як анонімно користуватися Signal або Telegram? ПОРАДИ

Нагадаємо, сінгапурська технологічна компанія Smart Media4U Technology заявила про виправлення уразливостей у додатку SHAREit, які могли дозволити зловмисникам віддалено виконувати довільний код на пристроях користувачів. Помилки безпеки впливають на додаток компанії SHAREit для Android, додаток, який завантажили понад 1 мільярд разів.

Дослідники з компанії Red Canary знайшли нову шкідливу програму, розроблену для атак на комп’ютери Apple MacВін отримав назву Silver Sparrow і вже встиг заразити приблизно 30 тис. пристроїв у 153 країнах світу, включаючи США, Великобританію, Канаду, Францію і Німеччину.

Також фахівці у галузі кібербезпеки виявили новий метод атаки, що дозволяє зловмисникам “обдурити” термінал для оплати (POS-термінал) і змусити його думати, що безконтактна картка Mastercard насправді є картою Visa.

Як стало відомо, минулими вихідними стався витік діалогів деяких користувачів Clubhouse. Компанія запевнила, що заблокувала хакера і вживає додаткових заходів безпеки, але розраховувати на приватність і захищеність розмов в соцмережі не варто, попередили експерти.

До речі, нещодавно виявлена ​​фішингова кампанія відзначилася цікавим підходом до крадіжки облікових даних жертви: зловмисники використовують API популярного месенджера Telegram для створення шкідливих доменів.